ÇOK OKUNAN YAZARLAR

2 milyon 500 bin çocuk yetenek sınavından geçecek

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi ile Türkiye genelindeki yaklaşık 2 milyon 500 ilkokul 3. sınıf öğrencilerinin sportif yetenek ve potansiyelleri ortaya çıkarılacak.

2 milyon 500 bin çocuk yetenek sınavından geçecek
11 Mayıs 2018

Sporda en büyük altyapı projesi, 14 Mayıs Pazartesi günü 81 ilde start alıyor.
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde Turkcell’in resmi sponsorluğunda hayata geçirilen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi ile ilk aşamada Türkiye genelindeki tüm ilkokul 3. sınıf öğrencilerinin, yani yaklaşık 2 milyon 500 bin çocuğun sportif yetenek ve potansiyelleri ortaya çıkarılacak. Kapsamı her yıl daha da genişletilerek devam edecek projeyle gizli yeteneklerin geç kalınmadan keşfedilerek spor altyapısının bilimsel veriler ışığında yükseltilmesi ve çocukluk çağında sporun bir yaşam biçimi olarak benimsenmesi hedefleniyor.
Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi’nin ayrıntıları kamuoyu ile ilk kez Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından İstanbul Tuzla’daki Tapduk Emre İlkokulu Spor Salonu’nda 14 Mayıs Pazartesi günü saat 11.30’da gerçekleştirilecek tanıtım toplantısıyla paylaşılacak.

Benzer Haberler