Zula espor'da şampiyon şimdiden belli oldu: Galatasaray

4 Ağustos’ta başlayan Zula Süper Lig’de 1907 Fenerbahçe ve Galatasaray Espor Kulüpleri kıyasıya rekabet etti. Uzun süre birinci sırada yer alan 1907 Fenerbahçe son hafta birincilik bayrağını Galatasaray’a devrederken, dün oynanan offline finalde, Zula Süper Lig Şampiyonu Galatasaray Espor oldu.

Zula espor'da şampiyon şimdiden belli oldu: Galatasaray

ZULA tarafından gerçekleştirilen ve toplam 800 bin lira ödüllü Zula Süper Lig’in şampiyonu Galatasaray Espor oldu. Takım Kaptanı Aytekin Yelmeç, Galatasaray Espor'un adını dünyaya duyurmayı hedeflediklerini söyledi. Yeşil sahada yıllardır süren Galatasaray–Fenerbahçe rekabeti internet üzerinden oynanan esporda da devam etti. 4 Ağustos’ta başlayan Zula Süper Lig’de 1907 Fenerbahçe ve Galatasaray Espor Kulüpleri lig boyunca kıyasıya rekabet etti. Uzun süre birinci sırada yer alan 1907 Fenerbahçe son hafta birincilik bayrağını Galatasaray’a devrederken, dün Grand Pera’da oynanan offline finalde, Zula Süper Lig Şampiyonu Galatasaray Espor oldu. Galatasaray Espor 1907 Fenerbahçe, Zula Süper Lig finalini ekranları başında 100 binin üzerinde kişi izledi. Toplamda ligin izlenme sayısı üç milyonu geçti.

"HEDEFİMİZ DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU"

Şampiyonluk için gururlu ve mutlu olduklarını belirten Galatasaray Espor Takım Kaptanı Aytekin Yelmeç, (21), "5 yıl önce oyunlara başladım. Zula’da 4 yıllık profesyonel oyuncuyum. Ezeli rakip Fenerbahçeyi çok iyi analiz ettik. Bugün net skorlarla 3-0 yendik. Gururlu ve mutluyuz. Galatasaray Esporun ilk kupasını aldık ve bu müzede yerini alacak. Antalya’daki turnuvada Avrupa’dan iki takımla beraber İran'la karşılaşacağız. Türkiye’den de 3 takım yer alacak ve analizimizi iyi yaptık bugünden itibaren çalışmaya başlıyoruz. Taraftar desteğini esirgemediği sürece çalışmaya devam edeceğiz ve dünya şampiyonluğunu hedefliyoruz. Galatasaray Espor'un adını dünyaya duyuracağız" dedi.

"ÖNÜMÜZDEKİ TURNUVADA POTANSİYELİMİZİ KANITLAYACAĞIZ"

Galatasaray'ın yarışlara daha iyi hazırlandığını söyleyen 1907 Fenerbahçe Takım Kaptanı Kaan Pehlivan (25) 1,5 yıldır Zula'da oynadığını belirtti. 'Önümüzdeki turnuvalarda potansiyelimizi kanıtlayacağız' diyen Pehlivan, "Galatasaray Espor şampiyon oldu. Onların bizden daha hazırlıklı olduklarını gözlemledik. Tabi ki de Galatasaray ve Fenerbahçe arasında bir rekabet var. Ancak burası bir espor arenası ve burada renklere fazla yer yok. Çünkü burada Fenerbahçe taraftarı yeri gelecek Galatasaray’ı da destekleyecek. Bizim için ezeli rekabet tabi devam ediyor fakat bunun baskısıyla oynamıyoruz. Burada oynadığımız oyundan keyif almak istiyoruz. Önümüzdeki turnuvada kendi potansiyelimizi kanıtlayacağız" ifadelerini kullandı.

"ZULA ESPOR MERKEZİ AÇILACAK"

Zula'nın yüzde yüz Türk yapımı bir oyun olduğunu belirten InGame Group Kurucu Ortağı Genco Alp ise Türkiye’de 12, dünyada yaklaşık 17 milyon oyuncusu olduğunu söyledi. Ezeli rekabetin Zula Süper Lig'de olmasının güzel bir duygu olduğunu anlatan Genco Alp, "Bu aynı zamanda bir gurur kaynağı. Yüz yıllık bir rekabetin Zula Süper Lig'in ilk sezonunda olması, Galatasaray Espor ve Fenerbahçe 1907 derneğinin de işin içinde yer alması bizi çok gururlandırdı. İki takımı da tebrik ediyorum. En büyük sürprizimiz ekim ayı sonunda açılacak olan Zula Espor merkezimiz. 2 bin 500 metrekare bütün esporculara yönelik idman ve özel turnuvaların eğitimin de içinde olacağı Türkiye’nin ilk ve tek en büyük etkinlik alanı. Girişler ücretsiz olacak. Zula oyununu oynayabilecekler. Youtuber imza günlerinden turnuvalara pek çok etkinliğe kapılarını açacak" diye konuştu. Toplamda 56 maçın yapıldığı Zula Süper Lig’de son haftada, birinci Galatasaray Espor, ikinci 1907 Fenerbahçe, üçüncü Oyun Hizmetleri, dördüncü Outlaw Esports oldu.

ÇOK OKUNAN HABERLER
NEDİM ŞENER YAZDI: BİDEN’I UTANDIRMASI GEREKEN RAPOR! NEDİM ŞENER YAZDI: BİDEN’I UTANDIRMASI GEREKEN RAPOR!
DENİZ ZEYREK: HAMDOLSUN DÜNYA LİDERİ! DENİZ ZEYREK: HAMDOLSUN DÜNYA LİDERİ!
KÜRŞAD ZORLU : DÜN KARABAĞ’DA ŞUŞA’DA VERİLEN ASIL MESAJ NEYDİ? KÜRŞAD ZORLU : DÜN KARABAĞ’DA ŞUŞA’DA VERİLEN ASIL MESAJ NEYDİ?
ALİ KARAHASANOĞLU'NDAN  SEVİLAY YILMAN'A SERT ÇIKIŞ: SENİN VEYİS ATEŞ’İ ELEŞTİRMEYE NE HAKKIN VAR Kİ? ALİ KARAHASANOĞLU'NDAN SEVİLAY YILMAN'A SERT ÇIKIŞ: SENİN VEYİS ATEŞ’İ ELEŞTİRMEYE NE HAKKIN VAR Kİ?
ESRA ELÖNÜ: ERDOĞAN TÜRKİYE’DİR BİDEN TÜRKİYE’NİN AYAĞINA GİTTİ! ESRA ELÖNÜ: ERDOĞAN TÜRKİYE’DİR BİDEN TÜRKİYE’NİN AYAĞINA GİTTİ!
MELİH ALTINOK: VEYİS ATEŞ’İN HABERTÜRK’TEKİ VELİSİ KİM? MELİH ALTINOK: VEYİS ATEŞ’İN HABERTÜRK’TEKİ VELİSİ KİM?
SON HABERLER
Gezi zamanı kabinede olan herkes açıklama yapmalı! Gezi zamanı kabinede olan herkes açıklama yapmalı!
Meyhane tebliğcileri Meyhane tebliğcileri
Erken seçimin anahtarı Bahçeli’nin elinde Erken seçimin anahtarı Bahçeli’nin elinde
10 milyon Euro’luk haraç istendi mi?.. 10 milyon Euro’luk haraç istendi mi?..
Prekarya Prekarya
Veyis Ateş olayı Veyis Ateş olayı
Siyasetçi, gazeteci dostu Ankara’nın gözbebeği SBK: “Tanrı beni çok özel yetiştirdi!” Siyasetçi, gazeteci dostu Ankara’nın gözbebeği SBK: “Tanrı beni çok özel yetiştirdi!”
Batı’nın “yeni düşman”ı kim olacak? Çin mi, Rusya mı yoksa Türkiye mi? Batı’nın “yeni düşman”ı kim olacak? Çin mi, Rusya mı yoksa Türkiye mi?