ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Yeni başlayanlar için sıkı vücut hareketleri

Yeni başlayanlar için özellikle karın kasları çok önemli olduğunu dile getiren Cevapla Tv Uzmanı Antrenör - Eğitmen Selenay Atabaş Güven, yeni başlayanlara tavsiyelerde bulundu.

17 Nisan 2018

Spor yapma hem beden hem ruh sağlığı açıcısından önemli bir konu. Peki spora başlarken nelere dikkat edilmeli? yeni başlayanlar nasıl yapmalı? Cevapla Tv Uzmanı Antrenör - Eğitmen Selenay Atabaş Güven anlattı. 

Yeni başlayanlar için özellikle karın bölgesini sıkılaştırmak için bir kaç haraket göstereceğiz ellerimizi kalçamızın altına aldık özellikle bel sağlığını korumak için eller kalçanın altında kalabilir. İki ayağıda yukarıya kaldırdım kafamı kaldırdım göbek deliğin bakıyorum tek bacak sağ aşağıya nefes verdim geldim diğer bacak aşağıya geldim bir daha tekrar iki bacağı bir sayıyorum on beş tekrar yapabiliriz eğer boyununda problem varsa veya boyun ağrısı çekiyorsanız kafayı yere bırakarakta yapabilirsiniz .

Yine karın sıkılaştırma haraketlerinden bir tanesi tek bacağımı aldım tek ayağımız ilerde göbek deliğine bakıyorum ayak değiştirerek devam ediyorum bacağı çekmeden soft şekilde sadece destek veriyoruz göbek deliğine bakara ilerliyoruz. Yine boyunda bir ağrı veya sakatlık varsa boyunu yere bırakarak yapabiliriz

Kaynak: Cevapla Tv 

Benzer Haberler