Türkiye'deki Afrikalılar futbol kulübü için harekete geçiyor

Türkiye’ye bir kulüpte top oynayarak futboldaki becerilerini sergilemek isteyen çeşitli işlerde çalışan veya çalışmayan Nijeryalı, Senegalli, Ganalı, Liberyalı, Fildişili ve Afrika’nın diğer ülkelerinden gelen futbolcular Türkiye'de ilk Afrikalı futbol kulübü kurmak için kolları sıvadı.

Türkiye'deki Afrikalılar futbol kulübü için harekete geçiyor

TÜRKİYE'de süper Lig takımlarında futbol oynama umuduyla İstanbul’a gelen bir grup Afrikalı siyahi futbolcu, takım oluşturdu. Kısa süre içerisinde dernek kurarak, lisanslı futbol takımı kurmayı hedefleyen genç futbolcuların gözü yüksekte.
Her hafta Salı, Perşembe günleri Avcılar Belediyesi Atatürk Stadyumu’nda saat 08.30’da 1 saatlik antrenmana başlayan Afrikalıların sayısı 30’u buluyor. Türkiye’ye bir kulüpte top oynayarak futboldaki becerilerini sergilemek isteyen çeşitli işlerde çalışan veya çalışmayan Nijeryalı, Senegalli, Ganalı, Liberyalı, Fildişili ve Afrika’nın diğer ülkelerinden gelen futbolcular Türkiye’yi, Türkler’i çok sevdiklerini vurguluyor.
Türkçe’yi iyi derecede konuşabilen, Türkiye’de 2 yıldan bu yana bulunan Gineli Djibril Bakala Camara çeşitli Afrika ülkelerinden gelen Avcılar’daki futbol tutkunu siyahilerin Türk futbol takımlarında daha fazla oynayabileceğini söyledi. Futbol tutkunu arkadaşlarının sürekli antrenman yaparak formda kaldığını, sayılarının her geçen gün arttığını, önümüzdeki haftadan itibaren antrenman günü sayısını 3'e çıkaracaklarını ifade eden Camara, kısa süre içerisinde ‘Konviction Rüya Spor’ kulübü dernek başvurusunu yaptıktan sonra Türkiye’nin yasal işlemlerini tamamlamış ilk Afrikalı amatör futbol takımı için lisans başvuruları yapacaklarını anlattı. 
Antrenmana başlamadan önce bir daire oluşturarak dua eden Müslüman ve Hıristiyan futbolcuların kondüsyon ağırlıklı çalışması ilgi ile izlendi.

ÇOK OKUNAN HABERLER
Adam dövme özgürlüğü ve hukuk Adam dövme özgürlüğü ve hukuk
Ayasofya'daki nurcunun kurtardıkları Ayasofya'daki nurcunun kurtardıkları
CIA ezberini bozan adam CIA ezberini bozan adam
Aşı konusunda büyük sorunlar var Aşı konusunda büyük sorunlar var
Salih Tuna'nın Kılıçdaroğlu'nu krize sokan siyasi mizahı Salih Tuna'nın Kılıçdaroğlu'nu krize sokan siyasi mizahı
Lübnan'ın İki yakası bir araya nasıl gelir? Lübnan'ın İki yakası bir araya nasıl gelir?
SON HABERLER
İstanbul Sözleşmesi'ni tartışmaya devam İstanbul Sözleşmesi'ni tartışmaya devam
Lübnan'daki patlama kime mesaj? Lübnan'daki patlama kime mesaj?
Güven bunalımı var; tek çare seçim Güven bunalımı var; tek çare seçim
Millet İttifakı'nı dağıtma hamleleri Millet İttifakı'nı dağıtma hamleleri
Bir patlama oldu, Lübnan yasta.. Lübnan patlamadan önce bitmiş, batmıştı… Bir patlama oldu, Lübnan yasta.. Lübnan patlamadan önce bitmiş, batmıştı…
Yıldızlar da sönermiş Yıldızlar da sönermiş
Hamaset artık ne krize ne de virüse çare oluyor Hamaset artık ne krize ne de virüse çare oluyor
Aile  olmak- olmamak Aile olmak- olmamak