ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Spora başlamadan önce doğru ısınma hareketleri nelerdir?

Spora başlamadan önce doğru ısınma haraketleri ilk önce omurgayı ısıtarak başlanmalı diyen Isınma hareketleri ve açıklamalarını Cevapla Tv Uzmanı Antrenör - Eğitmen Selenay Atabaş Güven yapıyor.

17 Nisan 2018

Isınma hareketleri nelerdir? Isınma hareketleri fitness hareketleri nelerdir? Cevapla Tv Uzmanı Antrenör - Eğitmen Selenay Atabaş Güven sizlere pratik ısınma hareketlerini  gösteriyor. 

Spora başlamadan önce doğru ısınma haraketleri ilk önce omurgayı ısıtarak başlayabiliriz, Karşıya doğru baktık nefes alarak aşağıya doğru omurgayı açtık en aşağıya doğru eğildik serbest bırakarak karın içerde en aşağıya kadar eğildik geri yukarıya kalkıyoruz yavaş yavaş, sonrasında omuzları omuzlarımızı geriye doğru çevirdik karşıya bakarak yapıyoruz sonrasında şırak haraketi ile devam edebiliriz yukarıya doğru.

Bir thera band yardımı ile omurganın tüm bölümlerini ısıtabiliriz, ısınmada önemli olan şey karnı içeri çekerek ısınma yapmanız. Boyunumuzu sağa sola çekerek ısınmaya devam edebiliriz statik ısınmaları yapabiliriz, önce aktif ısınmaları yapıyoruz sonrasında statik ısınmalara geçebiliriz

Kaynak: Cevapla Tv 

Benzer Haberler