ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Hatay'da yapılan 9. Aba Güreşlerinde Türkiye dünya şampiyonu oldu

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve 34 ülkeden katılan sporcuların kıyasıya mücadele ettiği 9. Aba Güreşleri Dünya Kupası sona erdi. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam eden mücadelelerde Türkiye'den katılan güreşçiler kürsüye en çok çıkan sporcular oldu.

Hatay'da yapılan 9. Aba Güreşlerinde Türkiye dünya şampiyonu oldu
03 Eylül 2018

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından 9. kez düzenlenen Aba Güreşi Dünya Kupası müsabakaları sona erdi. Yapılan müsabakalar gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam ederken, şampiyon Türkiye’den Mahmut Çayırcı oldu.
Hatay Büyükşehir Belediyesi Spor Kompleksi Mersah Alanı’nda düzenlenen 9. Aba Güreşleri Dünya Kupası’na 34 ülkeden katılan sporcular kıyasıya mücadele etti. Kıran kırana geçen mücadeleler gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam ederken, müsabakalar sonunda, 60 kiloda Türkiye’den Fatih Önalan, 70 kiloda İran’dan İbrahim Valiyan, 80 kiloda Gürcistan’dan Zaur Gagnıdze, 90 kiloda Belarus’tan Arislam Zemlıakov şampiyon olurken 100 kilo ve üzerinde Türkiye’den Mahmut Çayırcı dünya şampiyonu oldu ve altın kemeri almaya hak kazandı.
Müsabakalar sonunda dereceye giren ülkelerin sporcuları kupalarını alarak havaya kaldırdı. Dereceye giren sporculara ödüllerini Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş takdim ederken, altın hediye edildi.

Benzer Haberler