Fenerbahçe Teknik Direktörü Phillip Cocu'dan taraftara alkış

Spor Toto Süper Lig'in 6'ncı haftasında Beşiktaş'la 1-1 berabere kalan Fenerbahçe'de maç sonrası açıklamalarda bulunan teknik direktör Phillip Cocu, sarı lacivertli taraftarların hayranlık uyandıracak bir atmosfer oluşturduğunu söyledi.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Phillip Cocu'dan taraftara alkış

Spor Toto Süper Lig'in 6'ncı haftasında Beşiktaş'la 1-1 berabere kalan Fenerbahçe'de teknik direktör Phillip Cocu, maç sonu  basın toplantısında mücadeleyi ve takımın performansını değerlendirdi. 

"TARAFTARIMIZ HARİKAYDI"
Taraftarın oluşturduğu atmosfer için Cocu, "Hayranlık uyandırıcı bir atmosfer vardı. Taraftarımız harikaydı. Bizim itici gücümüz oldu. İlk yarı şu ana kadarki en iyi oyunumuzdu. İkinci yarıda iki takım da daha açık bir oyun sergiledi. Git gelli bir maç oldu. Sonuna kadar mücadelemizi sürdürdük. Ayew'in güzel golüyle beraberliği yakaladık. Galibiyet alacak fırsatı da yakaladık ama atamadık. Taraftarlarımıza galibiyet yaşatamadığımız için üzgünüm. Bizim için bu skor hayal kırıklığı oldu. Galibiyeti hak ettiğimizi düşünüyorum" açıklamasını yaptı.
"İLK YARIDAKİ OYUN BENİ TATMİN ETTİ"
Beşiktaş maçının ilk yarısında Fenerbahçe'nin oyununu beğendiğine vurgu yapan Cocu, "Yoktan bir gol yedik. Babel mükemmel bir şut attı. Devre arasında oyuncularıma, 'Golü atamadık ama sonuna kadar ilk yarıda iyi oynadık. Bu şekilde devam edelim.' dedim. Rakibin oyun tarzı da sizi etkiler. Hızlı kanat oyuncuları var. Topu kaybettiğimizde hızlı bir şekilde kalemize geldiler ve bunu iyi savunduk. Takımı öne çıkarmak için daha kompakt oynamaya ihtiyacımız var. İyi bir takım olduğumuzu gösterdik bu akşam. İlk yarıdaki oyun beni tatmin etti" şeklinde konuştu.
"REYES'İ ÇOK DAHA İYİ GÖRDÜM"
Cocu, Fenerbahçe'nin yeni transferleri ile ilgili şunları söyledi: 
"Diego Reyes'i çok daha iyi gördüm. Takıma uyum sağlamış gözüktü. Benzia'yı da istediğimiz gibi topla buluşturduk ve daha fazla katkı sağlayacağı noktaya geldik. Slimani'yi biliyoruz ama takımın da onu daha fazla tanıması gerekiyor. Jailson'u da iyi buldum ama daha fazla gelişmesi fark ediyor. Arkadaşlarıyla anlaşmak için İngilizce konuşması gerekiyor. Bunun için de çaba sarf ediyor." 
"SABIRLARININ KARŞILIĞINI VERECEĞİZ"
Takımın zor bir süreçten geçtiğini ve zamana ihtiyaçları olduklarına vurgu yapan Cocu, "İçinde bulunduğumuz pozisyondan memnun değilim. Dinamo Zagreb maçından konuşmak bile istemiyorum. O maçı da bu seviyede oynasaydık, skor farklı olurdu. Bunu değiştiremeyiz. Bu pozisyonumuzdan memnun olamam. Başkanımızla, yönetimimizle birlikte yola çıktı. Birçok değişiklik var. Bu tarz değişiklikler de her zaman zordur. İyi kötü kararlar verilir. Kendi işime odaklandım. Bu akşam farklı bir takım vardı. bu güvenle devam etmeliyiz.  Taraftarlarımıza destekleri için teşekkür ediyoruz. Onlar memnun değillerse bunu belirtme hakları vardır. Sabırlarının karşılığını vereceğiz" şeklinde konuştu.
"İHTİYACIMIZ OLAN İSTİKRAR"
Cocu, sahaya süreceği ilk 11'i belirlediğini ve zaman ihtiyaçlarını olduğunu belirterek, "Kafamda bir ilk 11 var. Sakatlık yaşanmazsa yüzde 90-95 kafamda kadro var. Çok değişiklik yapmayı sevmem. Bizim ihtiyacımız olan istikrar. Saha içinde topsuz hareketliliğe daha fazla ihtiyacımız var" ifadelerini kullandı. 

ÇOK OKUNAN HABERLER
NEDİM ŞENER YAZDI: BİDEN’I UTANDIRMASI GEREKEN RAPOR! NEDİM ŞENER YAZDI: BİDEN’I UTANDIRMASI GEREKEN RAPOR!
DENİZ ZEYREK: HAMDOLSUN DÜNYA LİDERİ! DENİZ ZEYREK: HAMDOLSUN DÜNYA LİDERİ!
KÜRŞAD ZORLU : DÜN KARABAĞ’DA ŞUŞA’DA VERİLEN ASIL MESAJ NEYDİ? KÜRŞAD ZORLU : DÜN KARABAĞ’DA ŞUŞA’DA VERİLEN ASIL MESAJ NEYDİ?
ESRA ELÖNÜ: ERDOĞAN TÜRKİYE’DİR BİDEN TÜRKİYE’NİN AYAĞINA GİTTİ! ESRA ELÖNÜ: ERDOĞAN TÜRKİYE’DİR BİDEN TÜRKİYE’NİN AYAĞINA GİTTİ!
MELİH ALTINOK: VEYİS ATEŞ’İN HABERTÜRK’TEKİ VELİSİ KİM? MELİH ALTINOK: VEYİS ATEŞ’İN HABERTÜRK’TEKİ VELİSİ KİM?
MEHMET ACET : ERDOĞAN BİDEN GÖRÜŞMESİNİN PERDE ARKASI! MEHMET ACET : ERDOĞAN BİDEN GÖRÜŞMESİNİN PERDE ARKASI!
SON HABERLER
Erdoğan Türkiye'dir Erdoğan Türkiye'dir
Gezi zamanı kabinede olan herkes açıklama yapmalı! Gezi zamanı kabinede olan herkes açıklama yapmalı!
Meyhane tebliğcileri Meyhane tebliğcileri
Erken seçimin anahtarı Bahçeli’nin elinde Erken seçimin anahtarı Bahçeli’nin elinde
‘Vallahi Biz NATO’cuyuz’ zirvesi ‘Vallahi Biz NATO’cuyuz’ zirvesi
10 milyon Euro’luk haraç istendi mi?.. 10 milyon Euro’luk haraç istendi mi?..
Prekarya Prekarya
Veyis Ateş olayı Veyis Ateş olayı