ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Evde Postür egzersizi nasıl yapılır?

Evde Postür egzersizi nasıl yapılır? Postür düzeltme egzersizleri nelerdir? Cevapla Tv Uzmanı Antrenör - Eğitmen Selenay Atabaş Güven anlattı

17 Nisan 2018

Postür egzersizleri nedir? Postür düzeltme egzersizleri nelerdir? Cevapla Tv Uzmanı Antrenör - Eğitmen Selenay Atabaş Güven cevapladı

Evde yapabileceğiniz postür egzersizlerinden süpermen hareketini gösterelim size şimdi ters kol ters bacak tam yere bakıyoruz mata bakarak. Boyunumuzu kapatmıyoruz ters kol ters bacak yukarıya kalktık bıraktık sonra diğer kol ve diğer bacak kalktı pelvis çok dönmeyecek burada dikkat edilmesi gereken şey göbek deliğini mattan ayırmaya çalışacağız yada yattığınız materyalden ayırmaya çalışacağız yine içerde olacak.

Ters kol ters bacak yaparak bu egzersizimizi on ikiden iki set yapabilirsiniz çok fazla ağrı verecek bir egzersiz değildir güvenli bir egzersizdir bu şekilde yapabilirsiniz.
Yine kürek kemikleri için kambur duruşlar için göstereceğimiz bir egzersiz mata bakıyorum omuzlarımı tam bıraktım yere kadar indim yukarıya doğru kürek kemiklerini sıkıştırdım tam yukarıya kalkmıyorum haraketi belimde hissetmeyeceğim biraz daha yere baktım ne boyun ne arka taraf kapalı olmayacak sanki birisi sizi yukarıya çekiyormuş gibi kafanızı ileri doğru çıkartmanızı istiyoruz yavaşça bıraktım tam bıraktım tekrar kalktım harakette kalkarken nefesi aldım inerken nefesi verdim bel bölgesine kadar inmek istemiyorsanız ayak topuklarınızı dışa doğru çevirebilirsiniz. Topuklar dışa doğru olursa haraket daha güvenli olur.

Kaynak: Cevapla Tv 

Benzer Haberler