Doğuştan iki kolu olmayan Nisanur'un hedefi dünya şampiyonluğu

Tokat'ta Betül - Abdulvahap Yiğit çiftinin 2 çocuğundan en büyüğü olan doğuştan omuz kısmından iki kollu olmayan 12 yaşındaki Nisanur, 4 ay önce başladığı tekvando için kendisine dünya şampiyonuluğu hedefi koydu.

Doğuştan iki kolu olmayan Nisanur'un hedefi dünya şampiyonluğu

TOKAT'ta doğuştan iki kolu olmayan ve 4 ay önce tekvandoya başlayan Nisanur Yiğit, hedefinin dünya şampiyonasına katılmak olduğunu söyledi.
Tokat'ta Betül - Abdulvahap Yiğit çiftinin 2 çocuğundan en büyüğü olan doğuştan omuz kısmından iki kollu olmayan 12 yaşındaki Nisanur, 4 ay önce kent merkezinde özel bir spor salonunda tekvandoya başladı. Fahriye Arat İmam Hatip Ortaokulu 7'nci sınıf öğrencisi olan Nisanur, tüm ihtiyaçlarını ailesinin yardımı ve ayaklarını kullanarak gerçekleştiriyor. Spor kulübünde ise kursu başarıyla tamamlayan sporcular için kuşak töreni yapıldı. Beyaz kuşak eğitimini tamamlayan Nisanur'a sarı kuşak takıldı.
"HEDEFİM ÇOK BÜYÜK"
Yaz tatilinde canının çok sıkıldığı için tekvandoya başladığını söyleyen Nisanur Yiğit, "Bir şeyler ile uğraşmak istedim. Sonra aklıma tekvando geldi. İlk başlarda çok zorlanıyordum. Antrenman yaptıkça, çalıştıkça şimdi daha iyi oldum. Hedefim çok büyük, çalışmalara devam ediyorum. Dünya şampiyonu olmak istiyorum" dedi. 
Gaziosmanpaşa Üniversitesi'nde hizmetli olarak çalışan, Nisanur Yiğit'in babası Abdulvahap Yiğit ise, "Nisanur'da kemik eğriliği hastalığı var. Doktorlar da spor yapması gerektiğini söylediler. Biz de tekvandoya yazdırdık. İlk başlarda çok zorlandı ama sonrasında ilerleme kaydetti. Bu arada yüzme kursuna da yazdırdık. Yüzmeyi de öğrendi" diye konuştu. 
DÜNYA 3'ÜNCÜLÜĞÜ GARANTİ 
Tekvando öğretmeni Turan Güldür, Nisanur'un vücut yapısının spora çok uygun olduğunu söyleyerek, "Tekvando ayak ağırlıklı olduğu için normal bir sporcu gibi çalıştırmaya başladık. Haftada 3 gün boyunca antrenmanlara katılıyor. Dünyada şu anda 2 tane böyle tekvandocu var. Nisanur da 3'ncü kızımız olacak. 2021 yılında yaşı 16'ya girdiği zaman ilk dünya şampiyonasına katılacak. İnşallah ülkemizi temsilen şampiyonalarda yer alacak. Şu anda dünya 3'üncülüğü garanti. Ama biz 1'inciliğe oynamak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

ÇOK OKUNAN HABERLER
NEDİM ŞENER YAZDI: BİDEN’I UTANDIRMASI GEREKEN RAPOR! NEDİM ŞENER YAZDI: BİDEN’I UTANDIRMASI GEREKEN RAPOR!
DENİZ ZEYREK: HAMDOLSUN DÜNYA LİDERİ! DENİZ ZEYREK: HAMDOLSUN DÜNYA LİDERİ!
KÜRŞAD ZORLU : DÜN KARABAĞ’DA ŞUŞA’DA VERİLEN ASIL MESAJ NEYDİ? KÜRŞAD ZORLU : DÜN KARABAĞ’DA ŞUŞA’DA VERİLEN ASIL MESAJ NEYDİ?
ALİ KARAHASANOĞLU'NDAN  SEVİLAY YILMAN'A SERT ÇIKIŞ: SENİN VEYİS ATEŞ’İ ELEŞTİRMEYE NE HAKKIN VAR Kİ? ALİ KARAHASANOĞLU'NDAN SEVİLAY YILMAN'A SERT ÇIKIŞ: SENİN VEYİS ATEŞ’İ ELEŞTİRMEYE NE HAKKIN VAR Kİ?
ESRA ELÖNÜ: ERDOĞAN TÜRKİYE’DİR BİDEN TÜRKİYE’NİN AYAĞINA GİTTİ! ESRA ELÖNÜ: ERDOĞAN TÜRKİYE’DİR BİDEN TÜRKİYE’NİN AYAĞINA GİTTİ!
MELİH ALTINOK: VEYİS ATEŞ’İN HABERTÜRK’TEKİ VELİSİ KİM? MELİH ALTINOK: VEYİS ATEŞ’İN HABERTÜRK’TEKİ VELİSİ KİM?
SON HABERLER
Gezi zamanı kabinede olan herkes açıklama yapmalı! Gezi zamanı kabinede olan herkes açıklama yapmalı!
Meyhane tebliğcileri Meyhane tebliğcileri
Erken seçimin anahtarı Bahçeli’nin elinde Erken seçimin anahtarı Bahçeli’nin elinde
10 milyon Euro’luk haraç istendi mi?.. 10 milyon Euro’luk haraç istendi mi?..
Prekarya Prekarya
Veyis Ateş olayı Veyis Ateş olayı
Siyasetçi, gazeteci dostu Ankara’nın gözbebeği SBK: “Tanrı beni çok özel yetiştirdi!” Siyasetçi, gazeteci dostu Ankara’nın gözbebeği SBK: “Tanrı beni çok özel yetiştirdi!”
Batı’nın “yeni düşman”ı kim olacak? Çin mi, Rusya mı yoksa Türkiye mi? Batı’nın “yeni düşman”ı kim olacak? Çin mi, Rusya mı yoksa Türkiye mi?