ÇOK OKUNAN YAZARLAR
Siyami Akyel
Siyami Akyel Milli Gazete

Tokat / Sulusaray Arpacı Karaçay'da doğdu. İlköğrenimini doğduğu yerde, Ortaokulu Turhal İmam-Hatip Lisesi'nde, Liseyi Zile İmam-Hatip Lisesi'nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'ni bitirdi. Üniversite yıllarında ve akabinde yazar Mehmet Şevket Eygi, M.Ertuğrul Düzdağ, Abdurrahman Dilipak, Ilgaz Zorlu, Ali Nar ve Prof.Dr.Osman Öztürk'le çalıştı.

Üniversiteyi bitirdikten sonra M.Şevket Eygi'nin sahibi olduğu Bedir Yayınevi, Ilgaz Zorlu'nun kurduğu Zvi-Geyik yayınları, Fatih Gençlik Vakfı ve Kutup Yıldızı Yayınevi'nde çalıştı.

Mehmet Şevket Eygi'nin çıkartmış olduğu, "Yakın Tarihimizde Cami Kıyımı, Ey Türk Uyan, İslam Ahlakından Parlak Sayfalar, Çareler Çözümler Teklifler Tenkitler" adlı kitap çalışmalarında kendisine yardımcı oldu. Eygi'nin yazmış olduğu "Yakın Tarihimizde Cami Kıyımı" kitabının iki bölümünü hazırladı ve yazar Eygi, bu çalışmalarından dolayı kitabın önsözünde  kendisine teşekkür etti.

Bir ara İslami Edebiyat Vakfında çalıştı. İslami Edebiyat Dergisi'nin Yazıişleri Müdürlüğü'nü yaptı. İslami Edebiyat Dergisi'nde yazılar yazdı. 2008 yılında ESAM (Ekonomik Sosyal Araştırmalar Merkezi) Yönetim Kurulu üyesi oldu (İstanbul). İstanbul Eminönü ilçesi Cağaloğlu semtini yazdı. Eseri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Kentim projesi çerçevesinde basıldı. "Türkiye'deki Ünlü Çerkesler" kitabını hazırladı. Kitap, 200'ün üzerinde internet sitesinde, çeşitli gazete, radyo ve televizyonlarda tanıtıldı, röportajlar yapıldı.

2008 yılında www.sagduyuhaber.com ve www.yeniistiklal.com adlı haber sitelerini kurdu ve Genel Yayın Yönetmenliğini yaptı. Bu sitelerde güncel konularla alakalı yazılar kaleme aldı.

Halen, Yeniistiklal.com ve sagduyuhaber.com adlı sitelerinin kurucu başkanı ve yayın yönetmenliği görevini yürüten yazar, evlidir.

Bazı Yazıları