ÇOK OKUNAN YAZARLAR
Şebnem Bursalı
Şebnem Bursalı

13 Haziran 1972 Aydın doğumlu soyadı Bursalı, kendisi Aydınlı ama kökleri bir yanıyla Balkanlar’a dayanıyor, bir yanıyla da Karadenizli.
Selanik-Arnavut göçmeni ve Trabzon-Sürmeneli bir anne ile yörük bir babanın kızı.
İlk-Orta ve Lise öğrenimini Aydın’da yaptıktan sonra Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni kazanarak 1989’da Ankara’ya geldi. Mezuniyetten sonra 1993-1994 yılları arasında Reha Muhtar İle Ateş Hattı programının yapım elemanı ve muhabiri olarak TRT’de çalıştı. 1994 Ağustos ayında o dönem yayın yapan Gün Gazetesinde muhabir ve röportaj yazarı olarak işe başladı. Gün Gazetesi kapanınca Yeni Asır Gazetesi’nde köşe yazarı ve röportaj yazarı oldu. 1995 yılında da Yeni Asır Ankara Temsilcisi oldu. O dönem Siyasi-Aktüalite dergisi Aktüel’de haftalık siyasi analiz yazıları da yazdı. Aynı zamanda ATV’deki Fatih Çekirge’nin hazırlayıp sunduğu ATV’de yayınlanan İktidar Oyunu isimli haber programında yapımda çalıştı. Sabah Ankara’da “Şebnem Bursalı’nın Oltasına Takılanlar” isimli köşesinde haftada 3 Gün Ankara kulislerinde konuşulanları okuyucularına aktardı. 1996-2002 yılları arasında Takvim Gazetesi Ankara Temsilciliği ve köşe yazarlığı da yapan Şebnem Bursalı, aynı zamanda ''Özel Haberleri'' ve ''Kulis Haberleriyle'' Sabah Gazetesi’nde yer aldı. 2008 yılı Ekim ayında Türkiye’nin yaşayan en eski gazetesi Yeni Asır’ın Genel Yayın Yönetmeni olarak İzmir’e gitti. 2017 başına kadar sürdürdüğü bu görevin ardından ocak ayından bu yana ATV Ankara Temsilcisi olarak 19 yıl aradan sonra tekrar Ankara’ya döndü. 9 Ekim 2017 tarihinden itibaren de ATV Ankara Temsilciliğinin yanında, Takvim Gazetesi Ankara Temsilcisi Ve Köşe Yazarı olarak görevine devam etmektedir.
1994 yılında Muhabir-Röportaj yazarı olarak girdiği Sabah Grubunun yazılı ve görsel bütün yayın organlarında görev yapan Bursalı, Turkuvaz Medya Grubunda en uzun süre kesintisiz görev yapan bir kaç gazeteciden birisi 24 yıllık meslek hayatının 23 yılını geçirdiği Turkuvaz Medya Grubunu evi ve tüm hayatı olarak nitelendiren Bursalı, aynı zamanda Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği’nin Başkan Vekilliğini yürütüyor. İşletme Yüksek Lisansı yapan Bursalı, 2017 yaz döneminde Washington’daki Mentora College’daki eğitiminin ardından şimdi de Türkiye’de ikinci Üniversite olarak Hukuk Fakültesini okumaya hazırlanıyor.