ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Vücut tipine göre diyet

Vücut tipleri nedir? Hangi vücut tipine sahipsiniz? Sağlık açısından en tehlikeli vücut tipi hangisidir? Elma vücut tipi nasıl beslenmeli? Armut vücut tipi nasıl beslenmeli? Ters piramit vücut tipi nasıl beslenmeli? Kum saati tipi olanlar nasıl beslenmeli? Tüm sorularınızın cevaplarını Cevapla.tv Uzmanı ve Diyetisyen Neslihan Aktepe sizler için cevapladı.

02 Nisan 2018

Kilo verirken gözetmeniz gereken birçok konu vardır bunlardan en önemlisi vücut tipinize göre beslenmedir. Vücut tiplerine göre diyet nasıl olur? En tehlikeli Vücut tipi hangisidir? Elma Vücut tipi nasıl beslenmelidir? Merak ettiğiniz tüm soruları Diyetisyen Neslihan Aktepe'ye sorduk. 

1-Elma vücut tipi olanlar nasıl beslenmeli?: Sağlık açısından en tehlikeli olanıdır , yağ hücreleri büyük ve iç organlara yakındır düşük glisemik indeksli besinler ve yağsız protein gruplarını tercih etmelidirler.

2-Armut vücut tipi olanlar nasıl beslenmeli?Yüksek lif ve posa içeren sebze ve meyveler, düşük yağ içeren süt ve ürünleri, tamamen yağsız etler, yulaf ve müsli beslenmelerin de yer almalıdırYüksek östrojen içeren soya, keten tohumu, adaçayı, maydanoz, yağ ve şeker kullanımı olabildiğince kısıtlanmalıdır.

3-Ters piramit vücut tipi olanlar nasıl beslenmeli?Özellikle Serotonin salgılatan bitter kakao, fındık, badem, yağsız süt, muz, çilek, orman meyveleri, somon, hindi, keten tohumu, yumurta, tam tahıl ürünleri, kabak çekirdeği ve zeytinyağ tüketilmelidir.

4-Kum saati tipi olanlar nasıl beslenmeli? Hem fit hem de kum saati tipiniz var ise çok şanslısınızÇiğ sebze ve meyveler, balık , avokado , kepekli gıdalar, yağsız süt ve ürünleri yiyebilirsiniz.

Kaynak: Cevapla.tv

Benzer Haberler