ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Topuklu ayakkabı giyenler dikkat

Mesleğiniz gereği sürekli topuklu ayakkabı mı giyiyorsunuz? Gün içinde bütün gün topuklu ayakkabı giyenler için Cevapla Tv Uzmanı Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Selim Muğrabi'ın sizler için tavsiyelerde bulundu.

10 Nisan 2018

Gün içinde topuklu ayakkabı ile çalışan kadınlara  Cevapla Tv Uzmanı Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Selim Muğrabi tavsiyelerde bulundu. Topuklu ayakkabı kullanımı ile şikayetler nelerdir? Bu şikayetlerin giderilmesinde en önemli faktörlerden biri olan 'Çift ayakkabı giyme' yöntemini kullanamnızı Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Selim Muğrabi öneriyor.

Cevapla Tv Uzmanı Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Selim Muğrabi, Topuklu ayakkabı giyenler için şu şekilde tavsiyelerde bulundu; 

Uzun süre topuklu ayakkabı giyimek zorunda olanların sık karşılaştığı problemler net olarak bilinmektedir. Baş parmak çıkıntısı, topuk ağrısı, aşil tendonu problemleri, diz kapağı kıkırdak sorunu gibi problemler topuklu ayakkabı giyimiyle tetiklenmektedir.

Bu ayakkabıları giyme zorunluluğu olan, ya da giymekten keyif alan kişilerin, mutlaka yumuşak ayakabılarla topukluları desteklemesi önerilmektedir. 'Çift ayakkabı giyme' diye adlandırdığımız, kişilerin, topuklu ayakkabı dışında ortopedik kurallara uygun ayakkabılar kullanması bu şikayetlere karşı en sık önerdiğimiz yöntemdir."

Kaynak: Cevapla Tv

Benzer Haberler