ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Şok diyet zararlı mı?

Son yıllarda obezitenin artması ile birlikte diyet reçeteleri de artmaya başladı. Her geçen gün artan diyet listeleri sağlığımızı nasıl etkiliyor? Protein diyeti zararlı mı? Dukan diyeti tehlikeli mi? diye Cevapla Tv Uzmanı Diyetisyen Evnur Saray açıklamalarda bulundu.

12 Nisan 2018

Şok diyet zararlı mı? Şok diyetin yan etkileri nelerdir? Şok diyetlerin sağlığımıza oldukça zararı vardır. Bir günlük iki günlük diyetleri diyetisyenler eşliğinde yaptığımız olabilir anca bunu zor durumda kaldıkları zaman yaptıklarını dile getiren  Evnur Saray bu konuda Şok Diyetin Zararları hakkında uyarılarda bulundu. İşte O uyarılar

Genellikle hızlı kilo vermek için uygulanan ve günlük olarak alınan kalorinin çok altında kalori alınmasına yönelik olan “şok diyetler” uzun dönemli kilo vermenizi sağlamaz ve çoğunluğu sağlıksızdır. Bu tür diyetler genel olarak alınan kalorinin yarı yarıya veya daha fazla azaltılmasını önerir.

Çeşitli internet sitelerinde ünlü sağlık uzmanlarının adıyla verilen “şok diyet listeleri” bulunuyor ancak ben aklı başında hiç bir beslenme uzmanının böyle bir diyet önereceğine ihtimal vermiyorum.

Bu tip bir diyet listesi bulduysanız adı geçen sağlık uzmanının internet sitesini bulun veya gazetede köşesi varsa oradan ulaşmaya çalışın ve bu şok diyetin kendisine ait olup olmadığını öğrenin.

Çünkü kalorinin ciddi boyutlarda azaltılmasına dayanan bu tip diyetler pek çok sağlık sorununu da beraberinde getirebiliyor.

Kaynak: Cevapla Tv

Benzer Haberler