ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Selülit tedavisi nasıl yapılır?

Medikal Estetik Hekimi Hüseyin Tırman, Kadınlarda selülit ve sarkmalar nasıl tedavi edilir? Yöntemleri nelerdir? Özellikle görüntüsü ile kadınları çok rahatsız eden selülitin tedavi yöntemlerini Cevapla tv Uzmanı ve Medikal Estetik Hekimi Dr. Hüseyin Tırman anlattı.

03 Nisan 2018

Vücuttaki doku ve yağların dengesiz veya sorunlu olmalarından kaynaklanan soruna Selülit denir. Özellikle kadınlar bu görüntülerinden hoşlanmazlar. Yakın zamanda teknolojininde gelişmesi ile sağlık sektörüde hızlı ve kesin çözümler konusunda hızlı bir yol aldı bunun en önce gelen Medikal Estetik alanıdır. 

Bacaklarda gevşeme ve sarkma tedavilerinin en etkili tedavi yöntemlerinin başında gelen  Radyofrekans ve vakumlu masaj uygulamalarıdır. 

Cevapla tv Uzmanı ve Medikal Estetik Hekimi Dr. Hüseyin Tırman, Kadınlarda selülit ve sarkmaların nasıl tedavi ettiğini anlattı. 

'Bacaklardaki kasların gevşemesi ve sarkması görüntü bozukluğuna yada fonksiyon bozukluğuna sebep olmaktadır. Görüntüyü düzelmek için bu bölgeye yapılan elektroterapilerle kas güçleri yerine getirilebilir. Özellikle selülit görüntüsü bayanları çok rahatsız etmektedir. Radyofrekans uygulaması ve vakumlu masaj uygulamaları bu bölgede etkili olmaktadır.'

Kaynak: Cevapla tv

Benzer Haberler