ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Renkli dövmelerinizden kurtulmak artık mümkün

Renkli dövme sildirme yöntemleri nelerdir? Her dövme yok edilebilir mi? Lazerle dövme silme deride iz bırakır mı? Cevapla Tv Uzmanı ve Medikal Estetik Doktoru Hüseyin Tırman şöyle açıkladı. Kırmızı, mavi ve yeşil renkli dövmeler bu teknoloji ile birlikte tamamen silinebilir hale gelmektedir.

05 Nisan 2018

Kırmızı, yeşil ve mavi renkte dövmeler silinebilir mi? Silinen dövmeler iz bırakır mı? diye sorduğumuz Cevapla Tv Uzmanı ve Medikal Estetik Doktoru Hüseyin Tırman açıklamalarda bulundu. 

Teknolojinin gelişmesi sağlık sektörünüde olumlu şekilde etkilemektedir. Daha önce yapılan dövme silme işlemlerinde lazerler suya odaklanırdı şimdi ise lazer sistemleri direk boyaya odaklanmaktadırlar. Kırmızı, yeşil ve mavi renkteki dövmeler silmek önceden oldukça zordu. Şimdi gelişen lazer teknolojisi ile birlikte direk boya yok edildiği için tüm renkli dövmeler kolayca silinmektedir. 

Cevapla Tv Uzmanı ve Medikal Estetik Doktoru Hüseyin Tırman şu şekilde açıkladı; 

'Renkli dövmelerle ilgili teknolojinin bize verdiği bir avantaj ışığın dalga boyunun değiştirilmiş olmasıdır. Daha önce suya odaklanan lazer ışıkları, şimdi boya maddesine hedeflenerek kırmızı, yeşil ve mavi renkteki tüm dövmeleri silmemizi sağlıyor.'

Kaynak: Cevapla Tv

Benzer Haberler