ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Peeling nedir? Peeling ne işe yarar?

Peeling nedir? Peeling ne işe yarar? sorusu son zamanlarda çok sık aranır oldu. Cevapla Tv'de bu konuda görüşleri çok merak edilen Doktor Hüseyin Tırman'a sordu. İşte merak ettiğiniz tüm soruların cevapları

06 Nisan 2018

Peeling nedir? Peeling ne işe yarar? soruları bizlere çok sık sorulmaktadır. Peeling Çeşitleri Nelerdir? gibi soruları zamanla videolarımızda cevaplayacağız' diye Cevapla Tv Uzmanı Doktor Hüseyin Tırman ilk önce Peeling nedir?  sorusuna cevap verelim dedi.

Peeling nedir?

Özellikle güneşin yüzümüze vurması ile cildimizin kuruması ve bu kuruyan ölü tabakanın alttan gelen canlı tabaka  tarafından yukarı doğru atılmasıdır. Bu atılan tabaka zamanla yüzümüzde kalır ve tırnaktaki kısım gibi 'Keratin' denilen maddeyi oluşturur.

Peeling ne işe yarar?

Daha önce bahsettiğimiz yüzde oluşan 'Keratin' maddesi yüzünden cildimize uyguladığımız kremler cildimizin alt tabasına ulaşmaz o yüzden Peeling uygulanarak bu kısımlar atılmadır. Peeling yapılan bölgeler temizlendiği için cildimiz sürülen ürünleri vücudumuza daha rahat şekilde alır biz özellikle yaz sonlarında hastalarımızın hepsine Peeling yapmalarını öneriyoruz. 

Benzer Haberler