ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Okul ayakkabısı seçimi nasıl olmalı?

Okul ayakkabısı seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken konuların başında Çocuklarda esnek önü yuvarlak ve geniş topuğu destekli ayakkabı kullanımı ilk etapta dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardır diyen Cevapla Tv Uzmanı Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Selim Muğrabi açıklamalarda bulundu

11 Nisan 2018

Okul ayakkabısı nasıl olmalı? sorusunu Cevapla Tv Uzmanı Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Selim Muğrabi'a sorduk. Ayakkabıların alınma esnasında özellikle öğleden sonra vakitlerinin tercih edilmesi gerektiğini söyleyen Selim Muğrabi'ın açıklamarı şu şekilde.

Okul ayakkabısı tercihleri esnasında çocukların günlük olarak kullanacağı ayakkabılarda esneklik ön plana çıkmaktadır.Yaklaşık sekiz ve dokuz saat arasında bu ayakkabıların giyilmesi gerektiğinden dolayı esnek ve desteklenmiş ayakkabı kullanımı ön planda olacaktır. Ayakkabıların alınma esnasında özellikle öğleden sonra vakitlerinin tercih edilmesi çocukların ayak yapısının değerlendirilmesi için en doğru olan saattir.

Çocukların her iki ayağınıda aynı ayakkabı numarasına ihtiyaç duyması şart değildir, o yüzden hem sağ hem sol tekin beraber denenmesi ve alındığı zaman büyük numarasına göre tercih edilmesi gerekir. 

KaynakCevapla Tv

Benzer Haberler