ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Korkularımızın üzerine nasıl gidebiliriz?

Korkulardan tamamen kurtulmak yapılması gerekenleri Cevapla Tv Uzmanlarından İletişim ve İlişki Uzmanı Hande Akın anlattı.

13 Nisan 2018

Korkuların üstüne gitmek en önemli tedavi yöntemidir. Burada dikkat edilmesi gereken çocuklukta yaşadığımız sıkıntılardır diyen Cevapla Tv Uzmanlarından İletişim ve İlişki Uzmanı Hande Akın tavsiyelerde bulundu. 

'Korkularımızın üzerine cesaretle yürümek için bazı basit adımlar var. Özellikle 0-7 yaş arası yaşadığımız olayların etkisi ile birşeylerden korkmuş ya da korkutulmuşuzdur. Öncelikle çocukluğumuzdan itibaren bizi korkutan, endişelendiren, kaygı hissettiren olaylara doğru küçük hatırlamalar yapabiliriz. Orada ihtiyacımız olan şey, o küçük çocuk halimizi sarıp sarmalamaktır. Yetişkin halinizin ona seni seviyorum artık korkmana gerek yok, güvendesin ve ben her zaman senin yanındayım demesi bilinçaltınızda bir değişim yaratacaktır. Bilinçaltı hayalle gerçeği ayırd edemediği için o zaman korkmuş çocuğun duygularını ifade edemediği için yetişkin hali tarafından güven verilmesi, o korkunun büyük ölçüde değişmesine yardımcı ve destek olur'

Kaynak: Cevapla Tv

 

Benzer Haberler