ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Kışın cilt bakımı nasıl yapılır? Evde yapılacak bakımlar

Kış aylarında cilt bakım tavsiyeleri nelerdir? Kışın evde cilt bakımı nasıl yapılmalıdır? Kış aylarında cilt bakımına önem verenler için Cevapla Tv Uzmanı Dermatoloji Uzmanı Neslihan Dolar'ın tavsiyelerini kaçırmayın.

12 Nisan 2018

Özellikle kadınların önem verdiği bakımlardan bir tanesi de Kış aylarında yapılan bakımlardır. Kış aylarında cilt bakımı nasıl olmalı? Kar havasında kış bakımı nasıl yapılır? Tüm bu sorularınızın cevaplarını Cevapla Tv Uzmanı Dermatoloji Uzmanı Neslihan Dolar'a sorduk. 

Cevapla Tv Uzmanı Dermatoloji Uzmanı Neslihan Dolar'ın verdiği cevaplar

'Kış döneminde güneş bulutların arkasında saklandığından dolayı daha yoğun bakımlar uygulayabiliyoruz. Hem evde hemde klinik ortamlarında yapmış olduğumuz bakımlarla aslında cildimizi yaza hazırlıyoruz kışın evde yapacağınız bakımlarınızda mutlaka iyi bir nemlendirme şart iyi bir nemlendirme dediğimizde yağlı cildi olanlar benim cildim zaten yağlı benim nemlendiriciye ihtiyacım yok diye düşünmesinler. Çünkü yağlı ciltler ve nemli ciltler ayrı kavramlardır cildiniz yağlı olsa bile nemsiz olabilir ve nemi olmayan cilt kurur kuruyan ciltte kırışır işte bu kısır döngüyü kırabilmenin en doğru yolu doğru bir nemlendirici kullanmaktan geçer.

Evde kullanacağınız nemlendiricilerinizi mutlaka cilt tipinize göre belirlemenizi öneriyoruz. Yağlı ciltlere kuru ciltlere normal ciltlere ve hassas ciltlere yönelik nemlendireceleri kullanmazsanız zaten o bakımın ilk basamağını tamamlamamış oluyorsunuz onun haricinde hazır güneş yokken A vitamini Retinoik Asit gibi güneşe duyarlandırıcı ama cilte kolejen sentezini uyarıcı ve ince çizgilerde ciltin matlığının alınmasında oldukça etkili C vitamini A vitamini gibi ürünleri içeren uygulamalar ve bakımlar yaptırabilirsiniz.

Kışın uygulanan bakımlarımızın arasında kimyasal peeling’i ben şahsen çok seviyorum ve çok sıklıkla uyguluyorum çünkü bir yıl içerisinde matlaşan o ölü tabaka biriktiren cildinizin arınması gerekir ve işte bu arınmayı bizim meyve asitlerini kullanarak uyguladığımız peelinglerle yapabiliyoruz. Adı kimyasal olmakla birlikte tamamen bitkisel ve doğal olan bu ürünler aslında çok eski çağlardan beri güzellik iksiri olarak kullanılmaktadır. Kleopatra dönemine kadar inen ekşimiş sütten veya şeker kamışından veya pek çok meyvenin asidi kullanılarak yapılan bu uygulamalarla cildinizin ölü tabakası arınır cildiniz gençleşir güneşin o sıcak nemli ve yazın ortamına hazırlanmış olur'

Kaynak:  Cevapla Tv

Benzer Haberler