ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Kış aylarında çocuklar için ayakkabı nasıl seçilir?

Çocuklar için ayakkabı alırken nelere dikkat edilmesi gerekir? Çocuklar için kışlık ayakkabı seçileceği zaman dikkat edilmesi gereken en önemli konu bot tarzı ayakkabı alınacağı için biraz sert olabilir burada tabanlara özen gösterilir ve yumuşak seçilirse çocuklar için çok iyi olacaktır diyen Cevapla Tv Uzmanı Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Selim Muğrabi şu tavsiyelerde bulundu.

11 Nisan 2018

Kışın kar ve yağmur ayakklarımızı oldukça zorlayan dış etkenlerdir. Özellikle çocuklarımızın üşümemesi için en kalın en sert botları tercih ederiz. Kışın çocuklar için hangi ayakkabılar alınması gerekiyor? Çocuklar için sert ayakkabı almak gerekir mi? Bu konuda Cevapla Tv Uzmanı Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Selim Muğrabi'nın tavsiyeleri nelerdir? 

Cevapla Tv Uzmanı Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Selim Muğrabi'nın tavsiyeleri şu şekilde;

Kışlık ayakkabı seçiminde özellikle botlarda, dikkat edilmesi gereken nokta botların sert ayakkabı olması nedeniyle alt tabanlarının yumuşak malzemelerden yapılmış olanlarının alınmış olmasıdır.
Botlar bize yürüme esnasında yeteri kadar elastikiyet sağlayamayabilirler. Bu sebepten dolayı bot ayakkabılarda ayaktaki alt tabandaki malzemenin yumuşak bir malzeme olması ön plana çıkmaktadır.Kışlık ayakkabı kullanımında botlara geçildikçe elastikiyetin azalmamasına önem göstermek ve yürüşüş esnasında çocuğun esnekliğine katkı sağlaması ön planda önemlidir.

Kaynak: Cevapla Tv

Benzer Haberler