ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Kas gelişimi için en iyi besinler

Kas gelişimini etkileyen faktörler arasında en önemli şey besindir. Kas gelişimi için en iyi besinler nelerdir? Kas gelişimi için karbonhidrat ve yağlar ise gözardı edilmeden dengeli bir şekilde tüketilmelidir. diyen Cevapla.tv uzmanı ve Diyetisyen Neslihan Aktepe önerilerde bulundu.

03 Nisan 2018

Kas gelişimi için diyet yapmak kas gelişimini Kas gelişimini etkileyen faktörler arasında en önemli konudur. Kasları geliştirmek için sadece spor yapmak yetmez. Sağlıklı beslenmekte gerekir. 

Bu videoda sizler için Diyetisyen Neslihan Aktepe'ye sorduk 'Kas gelişimi için en iyi besinler nelerdir?' Diyetisten Neslihan Aktepe bizlere  kas gelişimi için gerekli olan beslenmeyi anlattı. Kas yapmakta en etkili yiyecek ve içeçekler şunlardır. 

Protein kas yapan besin öğeleri arasında ilk sıradadır ama karbonhidrat ve yağlar ise gözardı edilmeden dengeli bir şekilde tüketilmelidir.

Yumurta, balık, hindi, tavuk ve kırmızı et, soya, süzme peynir, badem. bakliyat, yeşil yapraklı sebzeler ilk sırada yer alır.
 

Yumurtanın faydaları nelerdir? 

Özellikle spor yapan bireyler koli koli yumurta tüketmektedir. Peki bu tüketilen yumurtanın fazlası zarar mı? Protein konusunda oldukça yüksek olan yumurta günlük tüketimimizdede oldukça önemli bir yer tutuyor. Sporcuların özellikle yumurtayı tercih etme sebeplerinin başında Protein bakımından zengin ve ucuz olmasıdır. 

Benzer Haberler