ÇOK OKUNAN YAZARLAR

İnsülin direnci ne demek?

İnsülin direnci yenmenin en sağlıklı yolu doğru beslenmedir. İnsülin direnci Beslenme çeşitleri nelerdir? İnsülin direnci tedavi yöntemleri nelerdir? Sizler için bu soruları araştırdık ve Cevapla.tv Uzmanlarından Diyetisyen Neslihan Aktepe'e sorduk. İşte İnsülin direnci ne demek? İnsülin direnci olanlar için doğru beslenme çeşitleri nelerdir? sorularının cevapları

30 Mart 2018

İnsülin direnci ne demek? İnsülin direnci olan biri nasıl beslenmelidir? İnsülin direnci hayatımızı nasıl etkiler? İnsülin direnci tedavi yöntemleri? İnsülin direnci kaç olmalı diye çok sık sorular  aldığını belirten Diyetisyen Neslihan Aktepe ilk önce İnsülin hakkında bizleri bilgilendirdi. 

İnsülin direnci ne demek?

İnsülin direnci, diyabetin ön aşamasıdır. Eğer İnsülin direncinde doğru besleniyorsanız ve egzersiz yapıyorsanız barışık şekilde yaşayabilirsiniz. Fakat hiç birini yapmıyorsanız bir sonraki aşamaya çok hızlı şekilde geçiş yapar. İlk yapmanız gereken şey  Düşük Glisemik İndeks dediğimiz kan şekerini stabil tutan besinlerden seçmeniz. Yapılması gereken en önenli şeylerden biri bol bol su içmek ve olabildiğinde tarçın kullanmaktır. Diye açıklamarda bulunan Cevapla.tv Uzmanlarından Diyetisyen Neslihan Aktepe'nin tüm videolarına kaynak kısmında bulunan linkten ulaşabilirsiniz. 

İnsülin direnci tedavi yöntemleri?

Tıbbi beslenme tedavisi, egzersiz ve hareketin artırılması, uyku düzeninin sağlanması ve sürdürülebilir olması önemlidir. Açıklamalarında bulunan   Cevapla.tv Uzmanlarından Diyetisyen Neslihan Aktepe  kesinlikle bir hekime danışılmasını tavsiye etti. 

İnsülin direnci nasıl hesaplanır?

İinsülin direnci genç kadınlarda polikistik over sendromu gibi sağlık sorunlarına da neden olabilir. İnsülin direncinin kiloyla ilişkisi ise tam bir kısır döngü olarak tanımlanmaktadır. “Yağlanma ve kilo artışı = İnsülin direnci = Yağlanma”. Bu kısır döngüden kurtulmanın kolay bir yolu ise insülin direncinin tam donanımlı bir hastanede ölçtürülmesi ve uzmanlarca kontrol altına alınmasıdır. 

Kaynak: Cevapla.tv

Benzer Haberler