ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Gentest Diyet Nedir?

Cevapla Tv Uzmanı Diyetisyen Ezel Kavadar Gentest Diyet hakkında bilinmeyenleri ve yapılması gerekenleri anlattı.

16 Nisan 2018

Gentest Diyet Nedir? Gentest Diyet dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Cevapla Tv Uzmanı Diyetisyen Ezel Kavadar dikkat edilmesi gerekenleri anlattı. 

Herkesin saçlarının, gözlerinin renginin farklı olmasının genlerimizin birbirinden farklı olmasından kaynaklanır. Herkesin genleri parmak izi gibi kişiye özeldir. Beslenme alışkınlarımızda da bize en uygun yöntemi belirleyebilmek için genlere bakmak çok önemlidir. Bu son zamanlarda yapılabilen güzel bir analiz yöntemidir.

Ülkemizde de yavaş yavaş yaygınlaşacaktır. Önümüzdeki on yıl içerisinde artık tüm hastalıklardan korunmak, daha hastalık oluşmadan önlem alabilmek ve hangi hastalıklara karşı genetik yatkınlığımız olduğunu öğrenebilmek için bu yöntemi kullanıyor olacağız. Beslenmemiz için de bu yöntem geçerlidir. Bu zamana kadar pek çok diyet yöntemi denemişsinizdir, başarılı olduğunuz veya olmadığınız olmuştur.

Deneme yanılma yöntemiyle kendimize uygun diyet yöntemini bulmak yerine beslenmemizle alakalı olan genlere bakılıp, analiz edilip hangi tarz beslenmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz. Yani Gentest Diet sayesinde nokta atış yapmış oluyoruz. Gentest Diet’i bu eğitimi almış bir diyetisyenin sizi yönlendirmesiyle yaptırabilirsiniz.’
 

Kaynak: Cevapla Tv

Benzer Haberler