ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Evde uygulanacak cilt bakım önerileri nelerdir?

Cevapla Tv Uzmanı Dermatoloji Uzmanı Neslihan Dolar, evde uygulanacak cilt bakım tavsiyeleri neler onlardan bahsetti. İnternet ve sosyal medyada görülen cilt bakım önerileri konusunda uyarılarda bulunan Dermatoloji Uzmanı Neslihan Dolar şöyle anlattı

12 Nisan 2018

Evde uygulanacak cilt bakım önerileri nelerdir? Günlük hayatın yorgunluğu stresi yüzümüze yansımaktadır. Bu stresten kurtulmanın en etkili yöntemlerinden biriside Cilt bakımıdır. Cevapla Tv Uzmanı Dermatoloji Uzmanı Neslihan Dolar size Evde uygulanacak cilt bakımı tavsiyelerinde bulundu.

Sağlıklı canlı parlak bir cilde sahip olmak için illaki çok pahalı ürünler kullanmanız gerekmiyor. Evde yapacağınız bazı bakımlarla kendi yapabileceğiniz bakımlarla ama doğru bakımlarla bunları sağlayabilirsiniz.Ancak burada dikkat etmeniz gereken her cilt aynı değildir. Bu internetlerde televizyonlarda önerilen her maskeyi her uygulamayı lütfen cildinize uygulamayın çünkü bazı ciltler bazı maddelere aşırı duyarlılık sergileyebilirler ve güneşle bir araya geldiğinde kalıcı lekenlenmelere sebep olabilirler.Sağlıklı bir cilt için en önemli basamak cildimizin doğru temizlenmesidir.Cilt tipinizin tayinini yaptıktan sonra cilt tipinize uygun Ph’ ı cilt ph’ına orantılı ürünlerle cilt temizliği yapmanız gerekiyor.

Eğer kuru bir cildiniz varsa kullacağınız sabunlar cildinizi daha çok kurutacaktır. kuruyan cilt zaten kırışmaya meyillidir daha mat görünecektir.Bu nedenle kuru ciltleri cilt temizlerken daha süt kıvamında ürünlerle temizlemenizi öneriyoruz yağlı ciltlerde ise tam tersine köpüren derinlemesine arındıran daha jel köpük kıvamında ürünler kullanabilirsiniz bu temizlikten sonra yapılması gereken bir diğer basamakta doğru nemlendirmedir.

Sürekli su için günde en az iki litre su için çünkü hücrelerimizin yenilenmesi için suya ihtiyacı vardır cildimizde bu şekildedir.Cildimiz su ile kendini yeniler hücreler arası su azaldığı zaman ciltte sarkmalar ve ciltte kırışmalar ortaya çıkar bu nedenle günde en az sekiz bardak su tüketmeye dikkat ediniz.Cildinizi yıkarken aşırı sıcak ile yıkamamaya özen gösterin çünkü aşırı sıcak su cilt yüzeyinizdeki kılcal damar çatlamalarına neden olabileceği gibi cildi dahada kurutacaktır ve maden suyu doğal maden suyunu haftada bir defa cildinize uyguladığınızda cildinizin nefes aldığını hissediceksiniz çünkü cildimizdeki o mineral dengesini sağlayabilmek için desteğe ihtiyaç duyar yağlı ciltle gözenekleri açık ciltler ve siyah noktaya meyilli ciltlerde haftada bir defa banyodaki o buharın yardımı ila uygulayabileceğiniz kil maskeleri ile onları arındırabilirsiniz.

Kaynak: Cevapla Tv

Benzer Haberler