ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Düz taban çocuklar nasıl ayakkabı giymeli?

Düz tabanlar için spor ayakkabı oldukça önemlidir. Düz tabanlar nasıl ayakkabı giymeli? Düz tabanlı insanlar ve özellikle çocuklara ayakkabı alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu ayağının yapısına uygun olan ayakkabıyı seçmektir. Cevapla Tv Uzmanı Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Selim Muğrabi, Düz taban çocuklar nasıl ayakkabı giymeli? şu şekilde cevap verdi

11 Nisan 2018

Düz taban ayaklar için ayakkabı modelleri arasında düz tabanlar için spor ayakkabı seçimi yapılabilir. Düz tabanlar nasıl ayakkabı giymeli? sorusuna Cevapla Tv Uzmanı Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Selim Muğrabi düz taban cocuklarda ayakkabı tercihi yapılırken iç yapısı destekli ve topuk yapısınada destek konmuş ayakkabıların kullanılması ön planda olmalıdır dedi. 

Cevapla Tv Uzmanı Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Selim Muğrabi şu şekilde açıkladı;

Düz tabanlık çocuklarda görülen en sık basma kusurudur.Düz tabanlar genellikle ayaklarının iç bölümünü basarak kullanırlar bu esnada ayaktada topuktada hafifçe bir dışa doğru dönüklük söz konusu olur. Bu sebeplerden dolayı düz taban cocuklarda ayakkabı tercihi yapılırken iç yapısı destekli ve topuk yapısınada destek konmuş ayakkabıların kullanılması ön plandadır.

Bugün için bu ayakkabılar genellikle bütün spor yapısının içersinde özellik olarak bulunmaktadır. Ayrıca şikayetlerin normal ayakkabı kullanarak geçmeyen çocuklarda ayakkabıların içerisine kişiye özel tabanlık olarak adlandırılan cocuğun ayağının yattığı bölümleri destekleyen tabanlıkların kullanımıda çocukların hem tedavisini hemde şikayetlerini ortaya çıkışını engelemek üzere kullanılmalıdır.

KaynakCevapla Tv

Benzer Haberler