ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Diyet ile verilmeyen fazla yağlarımızdan nasıl kurtuluruz?

Fazla kilolardan kurtulmanın en sağlıklı ve kesin çözümü diyettir. Peki diyet ile verilemeyen yağları nasıl eriteceğiz? Cevapla Tv Uzmanı Dermatoloji Uzmanı Neslihan Dolar sizlere en etkili tedavi yöntemlerinden bahsetti.

12 Nisan 2018

Özellikle erkeklerde göbek ve simit bölgesinde belin yan kısımlarında ortaya çıkan aşırı yağlanma problemlerinde, bayanlarda basen bölgesinde karın çevresinde kol ve üst kolda diz iç bölgesinde gibi istenmeyen yağ hücreleri olabiliyor peki bunlardan nasıl kurtulacağız? Cevapla Tv Uzmanı Dermatoloji Uzmanı Neslihan Dolar anlattı.

'Diyet ve spor yardımı ile veremiyorsunuz çünkü hormonal olarak yapısal olarak bu bölgelerde ortaya çıkan bu yağlanmalar kalıcı hale geliyor. Bölgesel sorunu olan bu hastalar ameliyat istemeyen yani Liposakşından çekinen, anesteziden çekinen hastalarda muayenehane koşullarında klinik ortamlarda uygulayabileceğimiz yöntemler var.

Son yıllarda geliştirilen bir teknoloji varki sıcak lazerli lipoliz diye bilinen bu teknolojiyle lazerin güvenli dalga boyları kullanılarak yağ dokusuna hedefleyen çevre dokulara zarar vermeyen dalga boyu o bölgeyi ısıtarak yağ hücrelerini parçalar ve bu parçalama sonucunda lenfatik dolaşımla bu arada bol bol su içmenizi öneriyoruz. Su içerek lenfatik dolaşıma atılan bu yağ hücreleri kalıcı olarak üç ay içerisinde vücudu terk eder. Her zaman söylediğimiz gibi sizden vazgeçmeyen yağ hücrelerinden ıcak lazerli lipoliz yardımı ile siz vazgeçebilirsiniz'

Kaynak: Cevapla Tv

Benzer Haberler