ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Çocuklarda spor ayakkabının yararları nelerdir?

Çocuklara spor ayakkabı giydirmek doğru mu? Spor ayakkabı çocukların ayak yapısını bozar mı?

11 Nisan 2018

Çocuklarda sağlıklı ayak gelişimi için ayakkabı seçimi oldukça önemli bir faktördür. Eski bir kanıdan gelen 'Spor ayakkabı çocuğun ayak yapısını bozar' sözleri gerçeği yansıtıyor mu? Spor ayakkabısı ayak yapısını bozar mı? Çocuklara spor ayakakbı almak doğru mu? Cevapla Tv Uzmanı Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Selim Muğrabi cevapladı.

Eski bir kanıdan kalan cocuklarda spor ayakkabı giyme ile çocuğun ayak yapısı bozulacağına dair bir görüş bugün için tamamı ile yitirmiş durumdadır. Çocuklarda spor ayakkabı giyme tam tersine oldukça olumlu etkileri olan bir kullanım şeklidir.
Spor ayakkabı giyme çocuklarda ayak esnekliğinin artmasına ve yükün yere doğru şekilde dağılmasına oldukça yardımcı olmaktadır. Ayrıca spor ayakkabı kullanımı kişinin her ayakkabı içerisinde aparat kullanımı ihtiyacı varsa ki düz tabanlarda topuk ağrısı problemi olan kişilerde buna ihtiyaç çok sık görülmektedir. Bu ayakkabının kullanımı açısından son derece kolaylık sağlamaktadır. Spor ayakkabı kullanmak çocuğun gelişimine sakıncalı değil tam tersine faydalı olan birşeydir.

Kaynak: Cevapla Tv

Benzer Haberler