ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Botox ile ilgili yanlış bilinen bilgiler

Son yıllarda yaygın olarak kullanılan tedavi yöntemlerinin başında gelen Botox aslında bilindiği gibi her soruna çözüm olmamakta. Botox sadece zaman içinde kaslarımızın pot yapan yerlerinde uygulanan bir tedavi yöntemidir.

05 Nisan 2018

Son yıllarda yapılan tedavi yöntemlerinin başında gelen Botoks  aslında ülkemizde çok yanlış bilinen bir üne sahiptir. Bütün kötü yapılan botoks uygulamaları aslında bu düşüncelerin önünü açmaktadır. Peki Botoks nedir? Botoks kimlere uygulanır? Botoks'un uygulama alanları neresidir. Doktor Hüseyin Tırman, Türkiye'de Botox ile ilgili yanlış bilinen konulara değindi. 

BOTOKS Nedir?

Botoks ile kırışıklık ve deride ki çizgiler geçici süre yok edilir. Botoks tedavisinin etki süresi 4-6 ay civarındadır. Etki süresi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.  Hamile veya emziren bayanlar dışında hemen hemen herkes botoks işlemi yaptırabilir.

Botox ile ilgili yanlış bilinen bilgiler nelerdir?

En çok sorulardan bir tanesi Botoks ve estetik ile ilgili birçok uygulamada adını duymaktayız. Botoks aslında bahsedildiği gibi her soruna her zaman kullanılan bir uygulama değil. Botoks sadece kas güçlerini dengeleyerek yüzümüzde oluşan çukurları ve kırışıkları engellemek için kullanılan tedavi yöntemidir.

Kaynak: Cevapla Tv

Benzer Haberler