ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Ayak ağrılarından kurtulmanın yöntemleri

Günlük yaşamda ayak ağrıları hafife alınmayacak sonuçların başlangıcı olabilir. Ayak ağrıları hangi hastalığın belirtisidir? Ayak ağrısı nasıl geçer? Evde yapılacak bir kaç yöntem ile ayak ağrılarından kurtulmanız mümkün peki o yöntemler neler? Evde yapılacak Ayak ağrısı geçirme yöntemlerini Cevapla Tv Uzmanı Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Selim Muğrabi anlatıyor.

11 Nisan 2018

Ayak ağrıları günlük yaşamda yaptığımız yanlışların sonucu olabilir. Ayak ağrıları hangi hastalığın belirtisidir? Özellikle uzun süre ayakta duran kişilerin akşam saatlerinde ağrıları dayanılmaz hale gelebilir. Peki bunun çözümü nelerdir? Cevapla Tv Uzmanı Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Selim Muğrabi bizleri bu konuda bilgilendiriyor. 

'Gün sonu ayak ağrıları genellikle ortopedik ve dolaşım problemlerinin etkinliği ile dışa çıkmaktadır. Ayakta içe ve dışa basma sorunu olan kişilerde, akşama kadar ayakta duran kişilerin bu problemlerin en çok yaşandığı dönem akşam saatlerindeki dönemleridir.

Kişilerin dolaşımlarının yavaşlamış olmaya başlaması, ayakta şişmelerin belirginleşmesi bu yapısal bozukluğun şikayetlerini ortaya çıkarmaktadır. Bu kişilerin gün içerisinde uygun ayakkabı kullanımına dikkat etmeleri, gün içinde kısa süreli (1-1,5 dk ) yürüyüş aktivilerinde bulunmaları gerekirse doktor kontrolünde variz çorapları kullanarak dolaşımlarının bozukluklarını engellemeleri çok önemlidir'

Kaynak: Cevapla Tv

Benzer Haberler