ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Adaçayının özellikleri nelerdir?

Adaçayının özellikleri nelerdir? Adaçayının faydaları nelerdir?Cevapla Tv Uzmanı Diyetisyen Gamze Şanlı Ak, Adaçayının özellikleri nelerdir sorusunu cevapla.tv izleyenleri için yanıtladı.

08 Nisan 2018

Yumuşak ve tatlı bir tadı olan adaçayı, şifalı bitkiler içerisinde çok önemli bir yere sahip olmakla beraber uzun yıllardır hem gıda olarak hemde sağlığa faydası bakımından, kullanımı geniş kitlelere ulaşmış bir bitki türüdür.

Uzman Diyetisyen Gamze Şanlı Ak, Adaçayının özellikleri nelerdir sorusunu cevapla.tv izleyenleri için yanıtladı.

"Adaçayı özellikle sinidirim sistemine olan özellikleri dışında beyin fonksiyonlarını arttırmaya yönelik yapılan çalışmalarda ada çayının kullanılmasını mutlaka öneriyoruz.

Özellikle adaçayının iki çay kaşığı kadar tüketilmesi, günlük K vitamini ihtiyacımızın yüzde otuzunu karşılamaktadır. K vitamini, kanın pıhtılaşmasında yardımcı olan bir vitamindir, aynı zamanda kemiklerimizin güçlü olaması ve hastalıklara karşı korunmada da yardımcı olacaktır."

Özellikle adaçayı beyin fonksiyonlarını arttırma da ve bu dönemlerde alzheimer gibi rahatsızlıkları olan bireylerde de doktorlarımızın izni olduktan sonra rahatlıkla kullanılabilir ancak adaçayı, özellikle hamilelerde kasılmaları arttırabileceği için bu dönemde tüketilmesini önermiyoruz.

Kaynak: Cevapla Tv

Benzer Haberler