ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Orhan Uğuroğlu: Şehitler ve siyasi şov

Yeniçağ gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu, bugünkü köşesinde siyasilerin şehitleri oy malzemesi olarak kullanılmasının yanlışlığına değinerek "Türk ordusunun teröristlere karşı verdiği büyük mücadeleyi küçültmeyin" ifadesini kullandı.

Orhan Uğuroğlu: Şehitler ve siyasi şov
13 Şubat 2018

Yeniçağ gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu, "Türk ordusunun kahraman Mehmetçikleri de Afrin'de PKK, PYD, YPG terör örgütlerine karşı sınır güvenliğimiz ile Suriyelilerin ülkelerine huzur içinde dönmelerini sağlamak için şehit ve gazi oluyor" sözlerinin ardından  siyasilerin siyasi rant yani oy peşinde olduğuna dikkat çekti. 

Orhan Uğuroğlu, siyasetçilerin Afrin konuşmalarından alıntılar yaparak durumun üzücü olduğunu söylerken "Cumhurbaşkanının Şehit ailelerini telefonla aradığında sesini de dışarı vererek kameralara çekildiğini ve televizyonların kanallarında yayınlatıldığını görüyorum.Yazıktır, günahtır, ayıptır. Şehitleri ve ailelerini siyasi şov unsurları yapmak vicdanlarımızı kanatıyor.Şehitlerimiz ve kahraman Türk ordusunun teröristlere karşı verdiği büyük mücadeleyi küçültmeyin." ifadelerini kullandı. 

ORHAN UĞUROĞLU YAZISININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN