ÇOK OKUNAN YAZARLAR
Melih Baş
Melih Baş Aydınlık Gazetesi

1956 İstanbul doğumludur.  1981 yılında İ.T.İ.A. İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. İşletme alanındaki yüksek lisansını Ankara Üniversitesi’nden 1987’de aldı. 1990 – 1991 döneminde İngiltere’de Strathclyde University, London School of Economics ve City University’de doktora öncesi çalışmalarını tamamlayarak Türkiye’ye döndü. 1992’de Ankara Üniversitesi’nden doktora derecesini aldı.  1996’da Boğaziçi Üniversitesi’nden Finans Doçenti unvanını alan Baş, 1989’dan bu yana, sırasıyla, ODTÜ, Beykent-Liverpool John Moores Üniv. ve Kadir Has Üniversitesi’nde “kısmi zamanlı“ öğretim üyeliği görevlerinde bulundu. 1.7.2016 tarihi itibariyle Beykent Üniversitesi'nden işletme profesörü ünvanını aldı.

1986-1996 yılları arasında mali işler uzmanı, Mali ve İdari İşler Genel Müdür Yardımcısı (Asil Çelik), bağımsız denetçi ve yeminli mali müşavir olarak çalıştı. Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik belgesine sahip olan Baş’ın TÜRMOB – İSMMMO, Kalite Derneği (KalDer), İç Denetim Enstitüsü, Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER), Ulusal Sanayici ve İşadamları Derneği (USİAD), Çağdaş Muhasebeciler Vakfı, Finans Kulüp gibi kuruluş üyelikleri bulunmaktadır.

Melih Baş’ın işletmecilik konularında yayınlanmış muhtelif sayıda kitap, makale ve bildirileri mevcuttur. Bir kaç TV kanalında finans ve ekonomi programları hazırlayıp sunan Melih Baş, zaman zaman, kimi basın yayın kuruluşlarına da finans, pazarlama, strateji, kalite ve çevre konularında yayın desteği vermektedir. 1986 yılından bu yana, yüzlerce özel ve kamu hizmet ve sanayi kuruluşundan binlerce profesyonele danışmanlık hizmeti vermiş olan İ. Melih Baş, STRATA bünyesinde, 1998’den bu yana eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Bazı Yazıları