Usta oyuncuyu kaybettik! Son yolculuğuna uğurlanacak, tüm hayranları yasta

Usta oyuncu Civan Canova’dan üzücü bir haber geldi. Esra Dermancıoğlu, Civan Canova’nın hayatını kaybettiğini duyurdu. Hayranları bu üzücü haberin ardından derinden sarsıldı.

Usta oyuncuyu kaybettik! Son yolculuğuna uğurlanacak, tüm hayranları yasta

Usta oyuncu Civan Canova, geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden bir paylaşımda bulundu. Kamera ile video çeken usta oyuncu Civan Canova, akciğerinde belirsiz bir kitle tespit edildiğini dile getirdi. Bu üzücü haberin ardından usta oyuncudan kötü haber geldi. Usta oyuncu Civan Canova’nın hayata gözlerini yumduğunu, Esra Dermancıoğlu duyurdu. İşte tüm detaylar…

Usta oyuncudan kötü haber

Ekranlarda son olarak ‘Üç Kuruş’ dizisinde karşımıza çıkan usta oyuncu Civan Canova, ‘Oktay Çaka’ rolünü canlandırdı. Geçtiğimiz hafta hastane odasında video çeken Civan Canova, bu videoyu sosyal medya üzerinden hayranlarıyla paylaştı. Usta oyuncu paylaştığı videoda: “Her şey 2014 yılında Gümüşlük sahilinde dolaşırken başladı” ifadelerini kullandı. Civan Canova, birkaç ay önce hastaneye başvurdu ve geçtiğimiz günler akciğerinde belirsiz bir kitle tespit edildiğini dile getirdi. Bu üzücü paylaşımın ardından usta oyuncu Civan Canova, hayata gözlerini yumdu.

Usta oyuncunun yaşamını yitirdiğini oyuncu Esra Dermancıoğlu duyurdu. Esra Dermancıoğlu, sosyal medya üzerinden bu üzücü haberi paylaşırken, şu ifadeleri kullandı: “Dostum bu hayatta içime en dokunan sıcacık civanımı kaybettik. Civan huzur içinde dolaş bebeğim, belki yine bir yerde, bir zaman karşı karşıya geliriz. Çok yeni bir haber sevdiklerine, sevenlerine buradan duyurmak istedim.”

Civan Canova kimdir?

1955 yılında Ankara’da doğan Civan Canova’nın babası, tiyatrocu Mahir Canova, annesi de Gündüz Sencer’dir. Küçük yaşlardayken annesi ve babası ayrıldıktan sonra, kendisini anneannesi büyüttü. Annesi Gündüz Sencer, ikinci evliliğini Kartal Tibet’le yaptı. İlkokul zamanlarında babasının yönetmen koltuğunda bulunduğu Radyo Çocuk Saati’nde küçük rolleri canlandırdı. Üvey babası oyuncu Kartal Tibet, Civan Canova’yı film setleri ile tanıştırdı. Yatılı olarak TED Ankara Koleji’nde okuyan Civan Canova, Ankara Koleji’nden mezun olduktan sonra konservatuvar sınavlarına hazırlandığı zamanlarda Yılmaz Güney’in ‘Arkadaş’ filminde oyunculuk kariyerine adımını attı. Bu filmin ardından aynı sene Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’ne girdi.

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON HABERLER
Anadolu'da öldürülen 10 Ermeni'nin kesilen kafası Paris'e gizlice nasıl gitti? Anadolu'da öldürülen 10 Ermeni'nin kesilen kafası Paris'e gizlice nasıl gitti?
MHP lideri seçime beş kala çıkmasını beklediğim tartışmayı erkene çekti MHP lideri seçime beş kala çıkmasını beklediğim tartışmayı erkene çekti
Söylemiştir söylemiştir!.. Söylemiştir söylemiştir!..
CHP'de İmamoğlu sorunu CHP'de İmamoğlu sorunu
İmamoğlu, alternatif il teşkilatı kuruyor İmamoğlu, alternatif il teşkilatı kuruyor
Mide bulandıran öykü Mide bulandıran öykü
Huzurlu bir hayat hakkı Huzurlu bir hayat hakkı
Kağıttan kurtarıcı Kağıttan kurtarıcı