Salih Tuna: Vatan yahut boza

Sabah gazetesi yazarı Salih Tuna, "Vatan yahut boza" başlıklı bir yazı kaleme aldı. İlgili köşe yazısını gazeteoku.com üzerinden okuyabilir ve dinleyebilirsiniz.

İşte Salih Tuna'nın yazısı:

Temel'in yerine Kılıçdaroğlu'nu, Emine'nin yerine de CHP'yi koyun. Dursun'un yerine de istediğinizi. (Bana sorarsanız, Dursun'un yerine Engin Özkoç'u öneririm.)
Buyurun şimdi sizi şöyle fıkramıza alalım:
Temel hastalanır, arkadaşı Dursun'la doktora gider. Doktor kanser olduğunu, en fazla 6 ay ömrünün kaldığını söyler. Ne ki, Temel mahalleye döndüğünde herkese doktorun kendisine AIDS teşhisi koyduğunu anlatır. Dursun hayret eder. Temel'i bir kenara çeker. "Doktor sana kansersin dedi, aidis de nerden çikti la?" der. Temel pat diye cevap verir: "Emine'yi garantiye aliyirum ta!"
Nereden mi icap etti?
Kılıçdaroğlu'nun Ümit Özdağ ile yaptığı iddia edilen malum pazarlık çağrıştırdı.
Uzlaştıkları protokole göre İçişleri Bakanlığı, iki bakanlık ve MİT Müsteşarlığı, Ümit Özdağ'ın Zafer Partisi'ne verilecekmiş.
Bu durumda, Dışişleri Davutoğlu'na, Maliye Babacan'a, Milli Eğitim Gültekin Uysal'a, Ticaret Bakanlığı da...

...

YAZININ TAMAMINI DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON HABERLER
Asgari ücret zammı için beklenmedik oran! Asgari ücret 18-20 bin bandına mı çıkacak? İsmail Saymaz 'Erdoğan şok bir hamle yapabilir' deyip duyurdu! Asgari ücret zammı için beklenmedik oran! Asgari ücret 18-20 bin bandına mı çıkacak? İsmail Saymaz 'Erdoğan şok bir hamle yapabilir' deyip duyurdu!
Türk olsan da yine Türk düşmanlığı yapıyorsun! Türk olsan da yine Türk düşmanlığı yapıyorsun!
Napolyon yükseliyor Marvel düşüşte Napolyon yükseliyor Marvel düşüşte
İsrail’de kasap çok devlet adamı yok İsrail’de kasap çok devlet adamı yok
Sağlıklı şeker yoktur Sağlıklı şeker yoktur
Bunun adı ‘fon’ değil, bal gibi Ponzi Bunun adı ‘fon’ değil, bal gibi Ponzi
Bülent Ecevit’i yazmak Bülent Ecevit’i yazmak
Kılıçdaroğlu, kendine 7. Genel Başkan dedi... Kılıçdaroğlu’ndan TBMM Başkanı’na çağrı Kılıçdaroğlu, kendine 7. Genel Başkan dedi... Kılıçdaroğlu’ndan TBMM Başkanı’na çağrı