Ömer Lekesiz: ‘Çak Ekrem, yeni başladı’

Yeni Şafak Gazetesi yazarı Ömer Lekesiz, "‘Çak Ekrem, yeni başladı’" başlıklı bir yazı kaleme aldı. İlgili köşe yazısını gazeteoku.com üzerinden okuyabilir ve dinleyebilirsiniz.

İşte Ömer Lekesiz'in yazısı:

Muharrir sıfatıyla köşe yazısı yazanlar, gazeteci sıfatıyla yazanlardan tema / konu çeşitliliği ya da rahatlığı bakımından daha avantajlıdır.

Zira muharrir gazeteciliğe mahsus işleyiş ve işleyişlerin sonuçlarını da ahlaki, kültürel, ekonomik, sosyolojik, felsefi… açıdan değerlendirme imkanına sahipken, gazeteci gündelik siyasetin nabzını tutmak ve bundan iktidar, muhalefet ve yönetilen ilişkilerine dair tutarlı sonuçlara dayalı yorumlar üretmek zorundadır.

Öte yandan siyasetin, yönetme sanatı şeklindeki ilk anlamı baki olmakla birlikte, insan ilişkilerinin ve teknolojik yeniliklerin çeşitlenerek çoğalmasına tabi olarak yeni anlamlar yüklenmesi ise gazetecinin yazma eylemini daha da güçleştirmektedir.

Bu yanıyla gazeteci anlam itibariyle zıvanadan çıkmayı, samimiyetsizliği, sahtekarlığı ihtiva eden;...

...

YAZININ TAMAMINI DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

ÇOK OKUNAN HABERLER
Murat Muratoğlu: Masanın vaatleri 12’den vuruyor hedefi Murat Muratoğlu: Masanın vaatleri 12’den vuruyor hedefi
Abdulkadir Selvi: Hani yalandı Meral Hanım Abdulkadir Selvi: Hani yalandı Meral Hanım
İbrahim Kiras: Erdoğan üçüncü kez aday olabilir İbrahim Kiras: Erdoğan üçüncü kez aday olabilir
Mehmet Metiner: Bu kez de tamam inşallah… Mehmet Metiner: Bu kez de tamam inşallah…
Ali Karahasanoğlu: Yetti gayri, Atatürk Havalimanı açılacak, patates 5 TL olacak! Ali Karahasanoğlu: Yetti gayri, Atatürk Havalimanı açılacak, patates 5 TL olacak!
Tamer Korkmaz: Siyasi hesaplar, büyük hülyalar, renkli rüyalar… Tamer Korkmaz: Siyasi hesaplar, büyük hülyalar, renkli rüyalar…
SON HABERLER
"Ben Kemal geliyorum, EYT'de kademe nasıl olacak?" 1 Şubat 2023 Çarşamba günü gazeteler hangi manşetlerle çıktı? "Ben Kemal geliyorum, EYT'de kademe nasıl olacak?" 1 Şubat 2023 Çarşamba günü gazeteler hangi manşetlerle çıktı?
Cumhurbaşkanı adayının açıklanma tarihi öne çekildi Cumhurbaşkanı adayının açıklanma tarihi öne çekildi
FETÖ’ye şükür çektiren, terörist PKK’nın adı geçmeyen mutabakat FETÖ’ye şükür çektiren, terörist PKK’nın adı geçmeyen mutabakat
Seçime 100 gün var ama ortalıkta senaryodan geçilmiyor.. Bugün ben de kendi senaryomu yazdım… Seçime 100 gün var ama ortalıkta senaryodan geçilmiyor.. Bugün ben de kendi senaryomu yazdım…
Çataklı itirafını görmezden geldiler Çataklı itirafını görmezden geldiler
Kuran okumak yasaktı öyle mi? Kuran okumak yasaktı öyle mi?
O vaatlerinizle birlikte masa-sandalyeniz de gider O vaatlerinizle birlikte masa-sandalyeniz de gider
Güçlü programa zayıf eleştiriler! Güçlü programa zayıf eleştiriler!