Melih Altınok: Gül gibi İmamoğlu dururken...

Sabah gazetesi yazarı Melih Altınok, "Gül gibi İmamoğlu dururken..." başlıklı bir yazı kaleme aldı. İlgili köşe yazısını gazeteoku.com üzerinden okuyabilir ve dinleyebilirsiniz.

İşte Melih Altınok'un yazısı:

17-25 Aralık sonrası FETÖ'nün muhalefete eklendiği süreçte yapılan 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerini Erdoğan yüzde 51,7 oyla kazandı.
Sağ, muhafazakar seçmenin de oyunu alıp ilk turda seçimi kazanmak için Erdoğan'ın karşısına çıkartılan Ekmeleddin İhsanoğlu yüzde 38,4 oy alırken HDP'nin adayı Selahattin Demirtaş yüzde 9,7'de kaldı.
Cumhurbaşkanlığı hükümet modeline geçilen 2018 seçimlerinde ise Erdoğan 52,5 oyla yeni sistemin ilk Cumhurbaşkanı seçilmeyi başardı.
Bir önceki sağcı aday stratejisinden ağzı yanan muhalefet bu kez Erdoğan'ın karşına çok adayla çıktı. İşi ikinci tura havale edip muhalefet bloğunu ikinci turda seve seve yan yana gelmesini ümit ediyorlardı. Olmadı.

...

YAZININ TAMAMINI DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON HABERLER
Yeni slogan 'BAY BAY KEMAL' 1 Şubat 2023 Çarşamba günü gazeteler hangi manşetlerle çıktı? İşte günün gazete manşetleri... Yeni slogan 'BAY BAY KEMAL' 1 Şubat 2023 Çarşamba günü gazeteler hangi manşetlerle çıktı? İşte günün gazete manşetleri...
Bay Kemal gelemeden bitti: Bay bay Kemal! Bay Kemal gelemeden bitti: Bay bay Kemal!
Akşener: Sen Kemal, zor gelirsin… Akşener: Sen Kemal, zor gelirsin…
Bir CHP klasiği daha Bir CHP klasiği daha
Aşağılık kompleksinden daha aşağılık bir şey Aşağılık kompleksinden daha aşağılık bir şey
Erdoğan muhalefet milletvekillerine neden çağrı yaptı Erdoğan muhalefet milletvekillerine neden çağrı yaptı
Son dönemece girilirken yine yanlış yapılmasın diye bir çaba fark ediliyor.. Vebal CHP’nin sırtında… Son dönemece girilirken yine yanlış yapılmasın diye bir çaba fark ediliyor.. Vebal CHP’nin sırtında…
Ateş cinayetinde çözülen düğüm Ateş cinayetinde çözülen düğüm