Mahmut Övür: CHP’deki Brütüs’ler aranıyor

Sabah Gazetesi yazarı Mahmut Övür, "CHP’deki Brütüs’ler aranıyor" başlıklı bir yazı kaleme aldı. İlgili köşe yazısını gazeteoku.com üzerinden okuyabilir ve dinleyebilirsiniz.

İşte Mahmut Övür'ün yazısı:

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile "ablası" İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in birlikte organize ettikleri "Saraçhane Operasyonu" bütün o bağırıp çağırmalara, içeriksiz kürsü konuşmalarına rağmen tarihe, iktidara karşı değil, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı bir operasyon olarak geçti.
Böyle olduğu her halinden belliydi. Yargı kararı açıklandığında İP Genel Başkanı Akşener'in sevinçle CHP'li İmamoğlu'na sarılması, o fotoğrafın da kendi elleriyle medyaya servis edilmesi bu gerçeği anlatmaya yetti.
Aslında o fotoğraf karesi yeterliydi... Ama daha fazlası da var. Akşener'in, Kılıçdaroğlu'nun gözünün içine baka baka sahneye çıkması, İmamoğlu'nun elini tutarak konuşması, siyaset tarihinde pek rastlanan bir durum değil.
Şu çelişki de milyonların gözü önünde yaşandı. Kılıçdaroğlu, İmamoğlu'nun yerini "Senin arkanda 16 milyon var" diyerek İstanbul'la sınırlamaya çalışırken, Akşener tam tersine "Onun arkasında 85 milyon var" diyerek adeta Kılıçdaroğlu'na meydan okudu ve "Adayım...

...

YAZININ TAMAMINI DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

ÇOK OKUNAN HABERLER
Murat Muratoğlu: Masanın vaatleri 12’den vuruyor hedefi Murat Muratoğlu: Masanın vaatleri 12’den vuruyor hedefi
Abdulkadir Selvi: Hani yalandı Meral Hanım Abdulkadir Selvi: Hani yalandı Meral Hanım
İbrahim Kiras: Erdoğan üçüncü kez aday olabilir İbrahim Kiras: Erdoğan üçüncü kez aday olabilir
Mehmet Metiner: Bu kez de tamam inşallah… Mehmet Metiner: Bu kez de tamam inşallah…
Ali Karahasanoğlu: Yetti gayri, Atatürk Havalimanı açılacak, patates 5 TL olacak! Ali Karahasanoğlu: Yetti gayri, Atatürk Havalimanı açılacak, patates 5 TL olacak!
Tamer Korkmaz: Siyasi hesaplar, büyük hülyalar, renkli rüyalar… Tamer Korkmaz: Siyasi hesaplar, büyük hülyalar, renkli rüyalar…
SON HABERLER
"Ben Kemal geliyorum, EYT'de kademe nasıl olacak?" 1 Şubat 2023 Çarşamba günü gazeteler hangi manşetlerle çıktı? "Ben Kemal geliyorum, EYT'de kademe nasıl olacak?" 1 Şubat 2023 Çarşamba günü gazeteler hangi manşetlerle çıktı?
Cumhurbaşkanı adayının açıklanma tarihi öne çekildi Cumhurbaşkanı adayının açıklanma tarihi öne çekildi
FETÖ’ye şükür çektiren, terörist PKK’nın adı geçmeyen mutabakat FETÖ’ye şükür çektiren, terörist PKK’nın adı geçmeyen mutabakat
Seçime 100 gün var ama ortalıkta senaryodan geçilmiyor.. Bugün ben de kendi senaryomu yazdım… Seçime 100 gün var ama ortalıkta senaryodan geçilmiyor.. Bugün ben de kendi senaryomu yazdım…
Çataklı itirafını görmezden geldiler Çataklı itirafını görmezden geldiler
Kuran okumak yasaktı öyle mi? Kuran okumak yasaktı öyle mi?
O vaatlerinizle birlikte masa-sandalyeniz de gider O vaatlerinizle birlikte masa-sandalyeniz de gider
Güçlü programa zayıf eleştiriler! Güçlü programa zayıf eleştiriler!