Fuat Uğur'dan Oğuzhan Uğur'a hakikat dersi! Filistin’i satan senin ittihatçı atalarındı

TV100 yazarı Fuat Uğur 'Filistin’i satan senin ittihatçı atalarındı' başlıklı yazısında Filistinlilerin topraklarını sattığını iddia eden Oğuzhan Uğur'u köşesine taşıdı. Uğur, 'kendilerini Atatürkçü olarak tanımlayanlar, İsrail’in insanlık dışı saldırılarına, ablukasına tek laf etmeyip, bu durumun müsebbibi olarak Filistin halkını göstermeyi tercih ettiler.' ifadelerini kullandı.

Fuat Uğur'dan Oğuzhan Uğur'a hakikat dersi! Filistin’i satan senin ittihatçı atalarındı

Filistinli silahlı gruplar ile İsrail arasındaki çatışmalar şiddetle sürmeye devam ediyor. Gazze'yi vuran İsrail askeri birliklerinin beyaz fosforlu top mermileriyle vuran İsrail on yıllardır binlerce Filistinli çocuğu katletmemiş, binlerce Filistinli göstericiyi sokak ortasında öldürmemiş gibi kendisine dünya çapında bir mağduriyet üretmiş dumda.

TV100 yazarı Fuat Uğur Gazze'de yaşanan bu vahşeti 'Bizde ise kendilerini Atatürkçü olarak tanımlayanlar, İsrail’in insanlık dışı saldırılarına, ablukasına tek laf etmeyip, bu durumun müsebbibi olarak Filistin halkını göstermeyi tercih ettiler. İsrail’in barbarlığına kulp bulmak bir spor haline geldi çünkü.' diye yorumladı. 

Öte yandan Filistinlilerin zamanında toprak sattığı için bugün bu hallere kaldığını iddia eden Oğuzhan Uğur'u ise ağır eleştirdi. 'Filistin’i satan senin ittihatçı atalarındı' diye ele aldığı yazısının ana başlıkları ise şöyle:

FİLİSTİNLİLERİN AÇGÖZLÜ ATALARI!
 
Neymiş, “Filistinlilerin açgözlü ataları” eğer topraklarını zamanında satmasaymış böyle olmazmış. İddianın sahibi Oğuzhan Uğur’du. Bir asker babanın oğlu. Tabii ki büyük tepki gördü, linç edildi ve kendini savunmak istedi. Bunun için de tuttu İlber Ortaylı ile Celâl Şengör’ü BaBaLa TV’ye konuk ederek, bilirkişi raporu almak istedi.

GERİYE KOSKOCA BİR İFTİRA KALDI 

Belli ki vicdan azabı çekmemek için en kolay yolu seçmişlerdi. Yaşananların sorumlusu olarak İsrail’i nedense eleştiremedikleri için bir sorumlu bulmak zorunda hissetmişlerdi kendilerini. Ortada koskocaman bir iftira kalmıştı geriye.
 
GÜNAH KEÇİSİ BULMAK KOLAY, AMA GERÇEK BAMBAŞKA
 
Ben İlber Ortaylı’ya herkesin şaşkınlık nidaları çıkaracağını bile bile, HADDİM OLARAK diyorum ki “Bu yaptığınız ayıptır, bir halka ve onun tarihsel geçmişine hakarettir.” Hiç kimse bir halkı İngilizler tarafından satın alınan Şerif Hüseyin’lerle filan karalayamaz ve onun geçmişine iftira atamaz, ayıptır.
Gerçek neyse o söylenmelidir.

Fuat Uğur yazısının devamı için >>>

ÇOK OKUNAN HABERLER
Meral Akşener Ekrem İmamoğlu'nu neden hedef aldı? Abla kardeş arasına kara kedi girmiş! Abdulkadir Selvi yazdı Meral Akşener Ekrem İmamoğlu'nu neden hedef aldı? Abla kardeş arasına kara kedi girmiş! Abdulkadir Selvi yazdı
SON HABERLER
Elysee Sarayı’ndaki nişan töreninden notlar ve COP28 Elysee Sarayı’ndaki nişan töreninden notlar ve COP28
CHP siyasetinin yeni ‘kutup yıldızı’; helalleşme yok... Kılıçdaroğlu: Özel’e sahip çıkın CHP siyasetinin yeni ‘kutup yıldızı’; helalleşme yok... Kılıçdaroğlu: Özel’e sahip çıkın
Erdoğan’ın İsveç’in NATO üyeliği ve F-16 konusundaki sürpriz adımı nasıl değerlendirilmeli? Erdoğan’ın İsveç’in NATO üyeliği ve F-16 konusundaki sürpriz adımı nasıl değerlendirilmeli?
MİT ile MOSSAD arasında casuslar savaşı mı yaşanacak MİT ile MOSSAD arasında casuslar savaşı mı yaşanacak
110 yıl sonra Ortadoğu haritası değişirken Şerif Hüseyin’in ihaneti Fahreddin Paşa’nın kahramanlık sergisi 110 yıl sonra Ortadoğu haritası değişirken Şerif Hüseyin’in ihaneti Fahreddin Paşa’nın kahramanlık sergisi
İsrail ve MOSSAD, MİT’ten yardım istediğiniz günleri hatırlıyor musunuz İsrail ve MOSSAD, MİT’ten yardım istediğiniz günleri hatırlıyor musunuz
Meral Akşener Ekrem İmamoğlu'nu neden hedef aldı? Abla kardeş arasına kara kedi girmiş! Abdulkadir Selvi yazdı Meral Akşener Ekrem İmamoğlu'nu neden hedef aldı? Abla kardeş arasına kara kedi girmiş! Abdulkadir Selvi yazdı
Siyaset bir satranç oyunudur Siyaset bir satranç oyunudur