Deniz Zeyrek: Kılıçdaroğlu: Adaylıkta sıkıntı olmayacak

Sözcü Gazetesi Yazarı Deniz Zeyrek, "Kılıçdaroğlu: Adaylıkta sıkıntı olmayacak" başlıklı bir yazı kaleme aldı. İlgili köşe yazısını gazeteoku.com üzerinden okuyabilir ve dinleyebilirsiniz.

Deniz Zeyrek: Kılıçdaroğlu: Adaylıkta sıkıntı olmayacak

İşte Deniz Zeyrek'in yazısı:

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Büyükşehir Belediye Başkanlarıyla yaptığı görüşmenin detaylarını merak ediyordum.

Katılan bazı belediye başkanlarına sordum.

Öncelikle, görüşmenin Kılıçdaroğlu’nun davetiyle değil, kendilerinin randevu talep etmesiyle yapıldığına dikkat çektiler.

Niyetleri görüşme sonrasında Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı adayı olarak görmek istediklerini ortak bir metinle açıklamakmış.

Bu önemli bir detay, zira o metne Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda isimleri geçen ve Kılıçdaroğlu’na rakip olarak görülen İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye başkanları da imza atmış olacaktı.

Kılıçdaroğlu, “Bunu yaparsanız, Altılı Masa’daki liderlere ayıp olur. Onları zor durumda bırakırız” diyerek görüşme öncesinde böyle bir açıklama yapılmasına karşı çıkmış.

Bazı başkanlar, “Seçim tarihini açıkla adayımızı hemen açıklayacağız' demiştiniz. Seçim tarihi açıklandı sayılır. Siz de adayı açıklayın artık. Vatandaşlar çok sıkıştırıyor” görüşünü dile getirmiş.

Kılıçdaroğlu da 30 Ocak'ta yapılacak tanıtım toplantısından sonra adayın netleşeceğini ve açıklanacağını anlatmış.

Başkanlar “Sizin aday olmanızı bekliyoruz” deyince de Kılıçdaroğlu, “O konuda bir sıkıntı olmayacak” karşılığını vermiş.

...

YAZININ TAMAMINI DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

ÇOK OKUNAN HABERLER
Ziraat Bankası hesabı olanlara duyurdu! 15 bin TL ödenecek Ziraat Bankası hesabı olanlara duyurdu! 15 bin TL ödenecek
Son Dakika Kamu Bankaları İhtiyaç Kredisi faiz oranlarını değiştirdi Son Dakika Kamu Bankaları İhtiyaç Kredisi faiz oranlarını değiştirdi
Ev almak isteyenlere müjde! İŞ Bankası cazip konut kredisi kampanyası Ev almak isteyenlere müjde! İŞ Bankası cazip konut kredisi kampanyası
Bu Yardıma Her Aileden En Az Bir Kişi Mutlaka Başvurmalı! Aile Bakanlığı Açıklama Yaptı Bu Yardıma Her Aileden En Az Bir Kişi Mutlaka Başvurmalı! Aile Bakanlığı Açıklama Yaptı
Hilal Kaplan: Söz HÜDA PAR’da Hilal Kaplan: Söz HÜDA PAR’da
Halkbank günlük 13 TL'ye ödemeyle ihtiyaç kredisi veriyor Halkbank günlük 13 TL'ye ödemeyle ihtiyaç kredisi veriyor
SON HABERLER
Altın fiyatları jet hızına ulaştı! Beklenmedik çıkışla çeyrek altın 2000 TL’yi buldu! Güncel altın fiyatları ne kadar? Altın fiyatları jet hızına ulaştı! Beklenmedik çıkışla çeyrek altın 2000 TL’yi buldu! Güncel altın fiyatları ne kadar?
EYT promosyonları değişti! EYT’liler banka promosyonlarını ne zaman alacak? EYT promosyonu ne kadar olacak? EYT promosyonları değişti! EYT’liler banka promosyonlarını ne zaman alacak? EYT promosyonu ne kadar olacak?
Araç sahiplerine kötü haber, karar alındı! Peki, güncel akaryakıt fiyatları ne kadar? Araç sahiplerine kötü haber, karar alındı! Peki, güncel akaryakıt fiyatları ne kadar?
O banka Ramazan ayında evleri rahat ettirecek! Ramazan alışverişlerinize büyük avantaj! O banka Ramazan ayında evleri rahat ettirecek! Ramazan alışverişlerinize büyük avantaj!
Hilmi Daşdemir: HÜDAPAR ve Yeniden Refah'ın Cumhur İttifakı'na etkisi ne olur? Hilmi Daşdemir: HÜDAPAR ve Yeniden Refah'ın Cumhur İttifakı'na etkisi ne olur?
Elif Çakır: ‘İtibardan tasarruf olmaz’ diyenleri şuraya alalım… Elif Çakır: ‘İtibardan tasarruf olmaz’ diyenleri şuraya alalım…
Akif Beki: Muhalefete siyaset yaptırmama ucuzlukları Akif Beki: Muhalefete siyaset yaptırmama ucuzlukları
Zafer Şahin: Reklamsız kardeşlik Zafer Şahin: Reklamsız kardeşlik