Abdulkadir Selvi: Kılıçdaroğlu, Akşener ve İmamoğlu üçgeninde güç savaşı

Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdulkadir Selvi, "Kılıçdaroğlu, Akşener ve İmamoğlu üçgeninde güç savaşı" başlıklı bir yazı kaleme aldı. İlgili köşe yazısını gazeteoku.com üzerinden okuyabilir ve dinleyebilirsiniz.

İşte Abdulkadir Selvi'nin yazısı:

Ancak Meral Akşener-Ekrem İmamoğlu şovu nedeniyle siyasette beklenen deprem etkisini yapmadı. Hatta giderek bumerang etkisine dönüştü.

Bu sözlerimden ne kastettiğimi anlamak için Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına bakmak yeterli. Kılıçdaroğlu mesajlarını o kadar net bir şekilde verdi ki, bize sadece o mesajların adresini yazmak kaldı. Buna rağmen sadece Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarıyla yetinmeyeceğim. Size CHP’den önemli kulisler aktaracağım. Ama önce Ekrem İmamoğlu’na ilişkin birkaç gözlemimi paylaşmak istiyorum.

İMAMOĞLU PARADOKSU

Siyaset literatürüne ‘Ekrem İmamoğlu çıkmazı’ ya da ‘İmamoğlu paradoksu’ gibi bir kavramı kazandırmak istiyorum. Çünkü Ekrem İmamoğlu, tarihin kendisine sunduğu fırsatları tersine çeviren bir politikacı.

Sen Türk siyasetine Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lideri kazandırmış olan İstanbul’da seçimi iki kez kazan. Birinci seçimin iptal edilmesi nedeniyle ikinci kez kazandığın seçimle siyasette bir kahramana dönüş. Bu eğer doğru kullanılırsa siyasette bitmez tükenmez bir sermayedir. Sadece işine odaklansa, İstanbullulara hizmet etmeye çalışsa, gereksiz polemiklere girmekten kaçınsa, İstanbul’un başkanı olarak hareket etse bu siyasi sermaye ona birkaç seçim daha kazandırırdı. Muazzam bir başarı elde etti. Ama o bunu girdiği siyasi polemiklerle, bitmez tükenmez tatil merakıyla, kar yağınca İngiliz Büyükelçi’yle yaptığı balık keyfiyle, Karadeniz gezisiyle, kendisini İstanbul adayı yapan Kılıçdaroğlu ile girdiği cumhurbaşkanı adaylığı rekabetiyle, İstanbul’un sorunlarına odaklanmak yerine ilk günden itibaren dizginleyemediği cumhurbaşkanı adaylığı hevesiyle bozuk para gibi harcadı, tüketti.

...

YAZININ TAMAMINI DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON HABERLER
İsmet Özçelik: İmamoğlu kılıcı çekti mi? İsmet Özçelik: İmamoğlu kılıcı çekti mi?
Latif Şimşek: Kılıçdaroğlu ya da İmamoğlu güçlü bir lider olabilir mi? Latif Şimşek: Kılıçdaroğlu ya da İmamoğlu güçlü bir lider olabilir mi?
Tamer Korkmaz: “Sen gerçeği söyle, isterse gökyüzü delinsin!” Tamer Korkmaz: “Sen gerçeği söyle, isterse gökyüzü delinsin!”
Abdulkadir Selvi: İmamoğlu bekleyecek, Kılıçdaroğlu ortak aday Abdulkadir Selvi: İmamoğlu bekleyecek, Kılıçdaroğlu ortak aday
Melih Altınok: Aytun Bey yine bütün oyunu bozdu! Melih Altınok: Aytun Bey yine bütün oyunu bozdu!
Ali Karahasanoğlu: 24 Ocak’ın ölümleri! Ali Karahasanoğlu: 24 Ocak’ın ölümleri!
Nedim Şener: Üçlü mutabakatı aşan provokasyon Nedim Şener: Üçlü mutabakatı aşan provokasyon
Bülent Orakoğlu: İmamoğlu’ndan İsveç’te Kur’an-ı Kerim’in yakılması üzerine sosyal medyada skandal açıklamalar? Bülent Orakoğlu: İmamoğlu’ndan İsveç’te Kur’an-ı Kerim’in yakılması üzerine sosyal medyada skandal açıklamalar?