Abdulkadir Selvi: Akşener, cumhurbaşkanı adayı olarak kimi önerecek?

Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi', "Akşener, cumhurbaşkanı adayı olarak kimi önerecek?" başlıklı bir yazı kaleme aldı. İlgili köşe yazısını Abdulkadir Selvi.com üzerinden okuyabilir ve dinleyebilirsiniz.

İşte Abdulkadir Selvi'nin yazısı:

6’lı Masa’nın adı şimdiden kriz masasına çıktı.
6’lı Masa kurulalı 1 yıl oldu. Ortalama her iki ayda bir kriz yaşandı. Ama masayı krizlerin anası bekliyor. Çünkü 6’lı Masa şubat ayında cumhurbaşkanı adayı belirlemek ve milletvekili pazarlığı için toplanacak.

Kemal Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı adayı. Kılıçdaroğlu’nun hedefi 6’lı Masa’nın ortak adayı olmak. Onun için Ahmet Davutoğlu’nun çıkışlarına, Ali Babacan’ın meydan okumalarına sabrediyor.

KILIÇDAROĞLU KARARLI

Masadan ortak cumhurbaşkanı adayı olarak çıkmak için sabredecek. Küçük partileri ikna etmek için milletvekili listelerini koz olarak kullanacak. Ama buna rağmen masayı ortak adaya ikna edemezse CHP’nin cumhurbaşkanı adayı olacak. Çünkü Kılıçdaroğlu, cesur olmazsa cumhurbaşkanı adayı olamayacağını görüyor.

...

YAZININ TAMAMINI DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

ÇOK OKUNAN HABERLER
Bülent Orakoğlu: İmamoğlu’ndan İsveç’te Kur’an-ı Kerim’in yakılması üzerine sosyal medyada skandal açıklamalar? Bülent Orakoğlu: İmamoğlu’ndan İsveç’te Kur’an-ı Kerim’in yakılması üzerine sosyal medyada skandal açıklamalar?
Latif Şimşek: Kılıçdaroğlu ya da İmamoğlu güçlü bir lider olabilir mi? Latif Şimşek: Kılıçdaroğlu ya da İmamoğlu güçlü bir lider olabilir mi?
Nedim Şener: Üçlü mutabakatı aşan provokasyon Nedim Şener: Üçlü mutabakatı aşan provokasyon
Melih Altınok: Aytun Bey yine bütün oyunu bozdu! Melih Altınok: Aytun Bey yine bütün oyunu bozdu!
Tamer Korkmaz: “Sen gerçeği söyle, isterse gökyüzü delinsin!” Tamer Korkmaz: “Sen gerçeği söyle, isterse gökyüzü delinsin!”
Abdulkadir Selvi: İmamoğlu bekleyecek, Kılıçdaroğlu ortak aday Abdulkadir Selvi: İmamoğlu bekleyecek, Kılıçdaroğlu ortak aday
SON HABERLER
Karne hediyesi et tezgahı çöktü: Yüzleri bile kızarmadı! 26 Ocak 2023 Perşembe günü gazeteler hangi manşetlerle çıktı? Karne hediyesi et tezgahı çöktü: Yüzleri bile kızarmadı! 26 Ocak 2023 Perşembe günü gazeteler hangi manşetlerle çıktı?
Erdoğan'ın kazanması için ters manyel yapanlar… Erdoğan'ın kazanması için ters manyel yapanlar…
Superman, Spiderman derken Kemal Bey Superman, Spiderman derken Kemal Bey
Anketlerde iki lider yükselişte Anketlerde iki lider yükselişte
Erdoğan neden aday olamaz Erdoğan neden aday olamaz
Ayakkabı yalayan milletvekili Ayakkabı yalayan milletvekili
Var mı cesareti olan Var mı cesareti olan
Cumhur İttifakı adayını tek kişi -Devlet Bahçeli- belirledi; Millet İttifakı’nın adayını millet belirlesin… Cumhur İttifakı adayını tek kişi -Devlet Bahçeli- belirledi; Millet İttifakı’nın adayını millet belirlesin…