Abdulkadir Selvi: AK Parti’nin seçim stratejisi

Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, "AK Parti’nin seçim stratejisi" başlıklı bir yazı kaleme aldı. İlgili köşe yazısını gazeteoku.com üzerinden okuyabilir ve dinleyebilirsiniz.

İşte Abdulkadir Selvi'nin yazısı:

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, seçim tarihi olarak 14 Mayıs’ı açıklarken, “Rahmetli Menderes 14 Mayıs 1950’de ‘Yeter, söz milletin’ demiş ve sandıktan büyük bir zaferle çıkmıştı.
Milletimiz 73 yıl sonra bir kez daha aynı gün 6’lı Masa diyerek karşımıza çıkan darbe şakşakçılarına yeter diyecektir” demesi siyaseti dalgalandırdı.

Erdoğan, Menderes’i neden hatırlattı, neden 14 Mayıs tarihini bir milat olarak aldı, neden DP’nin 14 Mayıs 1950 seçimlerinde kullandığı, “Yeter, söz milletindir” sloganını seçti?

TÜRKİYE YÜZYILI TEMASI

Öncelikle bir noktaya dikkat çekmek istiyorum. AK Parti’nin 2023 seçimlerinde kullanacağı tek slogan bu olmayacak. Demokrat Parti’nin sloganı milli irade esintisi taşıyor ama genç kuşaklara hitap etmiyor. Oysa AK Parti’nin seçim kampanyasında gençler çok önemli bir yer tutacak. O nedenle ana tema bu değil. Seçim kampanyasının ana teması, “Türkiye Yüzyılı” olacak. O nedenle ‘Türkiye Yüzyılı’nı çağrıştıran sloganlar üzerinde çalışılıyor.

...

YAZININ TAMAMINI DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

ÇOK OKUNAN HABERLER
Bülent Orakoğlu: İmamoğlu’ndan İsveç’te Kur’an-ı Kerim’in yakılması üzerine sosyal medyada skandal açıklamalar? Bülent Orakoğlu: İmamoğlu’ndan İsveç’te Kur’an-ı Kerim’in yakılması üzerine sosyal medyada skandal açıklamalar?
Latif Şimşek: Kılıçdaroğlu ya da İmamoğlu güçlü bir lider olabilir mi? Latif Şimşek: Kılıçdaroğlu ya da İmamoğlu güçlü bir lider olabilir mi?
Nedim Şener: Üçlü mutabakatı aşan provokasyon Nedim Şener: Üçlü mutabakatı aşan provokasyon
Melih Altınok: Aytun Bey yine bütün oyunu bozdu! Melih Altınok: Aytun Bey yine bütün oyunu bozdu!
Tamer Korkmaz: “Sen gerçeği söyle, isterse gökyüzü delinsin!” Tamer Korkmaz: “Sen gerçeği söyle, isterse gökyüzü delinsin!”
Abdulkadir Selvi: İmamoğlu bekleyecek, Kılıçdaroğlu ortak aday Abdulkadir Selvi: İmamoğlu bekleyecek, Kılıçdaroğlu ortak aday
SON HABERLER
Karne hediyesi et tezgahı çöktü: Yüzleri bile kızarmadı! 26 Ocak 2023 Perşembe günü gazeteler hangi manşetlerle çıktı? Karne hediyesi et tezgahı çöktü: Yüzleri bile kızarmadı! 26 Ocak 2023 Perşembe günü gazeteler hangi manşetlerle çıktı?
Erdoğan'ın kazanması için ters manyel yapanlar… Erdoğan'ın kazanması için ters manyel yapanlar…
Superman, Spiderman derken Kemal Bey Superman, Spiderman derken Kemal Bey
Anketlerde iki lider yükselişte Anketlerde iki lider yükselişte
Erdoğan neden aday olamaz Erdoğan neden aday olamaz
Ayakkabı yalayan milletvekili Ayakkabı yalayan milletvekili
Var mı cesareti olan Var mı cesareti olan
Cumhur İttifakı adayını tek kişi -Devlet Bahçeli- belirledi; Millet İttifakı’nın adayını millet belirlesin… Cumhur İttifakı adayını tek kişi -Devlet Bahçeli- belirledi; Millet İttifakı’nın adayını millet belirlesin…