Gözde Erdoğan Kimdir?

Gözde Erdoğan... 2013 yılında yürütücü sunuculuğunu yapmaya başladığı “Süper Dadı” isimli televizyon programı ile geniş kitlelere; çocuk dilinden anlamak, çocuklara aslında “küçük insanların” hak ettiği saygıyı verebilmek adına metotlar ve mesajlar iletmiş, milyonlarca aileye rehber olmuştur.

Türkiye’nin Süper Dadı’sı Pedagog Gözde Erdoğan, 1985 senesi Temmuz ayının sıcağında doğdu. Daha ortaokuldayken çocuklarla ilgili çalışma kararı aldı. Lise yıllarında bu isteği büyük bir aşkla devam ediyorken oyunculuğa ve müziğe de merak sardı.

Gel gelelim ilk hedefi olan çocuklarla çalışma fırsatını üniversite sınavında yaptığı tek tercihinde yakaladı.

Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümünde okurken tiyatro, müzik, şan dersleri, diksiyon, dans gibi bir çok hobi edinerek hayatını geliştirmeye ve kendini arklılaştırmaya başladı.

Bir gün yaratıcı drama ile tanıştı ki bu onun kendini ve mesleğini anlamlandırması için biçilmiş kaftandı. Yaklaşık 3 sene bu maratonda, okulu ile yaratıcı drama eğitimini sürdürdü. Öğrenmesi ve alması gereken hangi bilgi, hangi sertifika olursa olsun istedi ve aldı.

Ankara’ da yaşadığı 5 sene bu nedenle hayatının en dolu, eğlenceli ve Gözde’yi Gözde yapan yıllarıydı. Ardından memleketi olan İstanbul’a geldi. İlk işyerinden hiçbir şey öğrenmediğini düşünerek ayrıldığında iş hayatındaki 2. ayıydı ve aslında aydınlanmasının da başlangıcıydı.

Ardından hayat onu bir şekilde otizmli çocuklarla tanıştırdı. Onlarla çalışırken zevki, farklılığı, heyecanı ve güzelliği hissetti. Otizm tanılı çocuklar ile farklı çalışma yöntemlerini deneyimlemek için Tohum Otizm Vakfında işe başladı.

Bir senenin sonunda hayatı ile ilgili farklı bir açılım yaparak Kuantum Düşünce Tekniği ile tanışıp sorunun, aile-çocuk-eğitim üçlüsü ile çözümleneceğini fark etmesi ile beraber aileler ile ilgili farkındalık çalışmaları yapmaya başladı.

Bunun yanı sıra öykü yazarlığı, oyuncak tasarımı, çocuklarda cinsel eğitim ile ilgili de çalışmaları bulunmaktadır. Şu anda Davranış Değiştirme üzerine aileler ve çocuklarla çalışmalar yapmakta ve dokunduğu bir çok ailenin yolunu aydınlatmaktadır.

Gözde Erdoğan bütün sorularınıza Cevapla.TV aracılığı ile cevap veriyor.

BAZI YAZILARI
TÜM YAZILARI