ÇOK OKUNAN YAZARLAR
Ergün Diler
Ergün Diler

Ergün Diler...  1968 yılında İzmir Buca’da doğdu. İlkokulu Umurbey, orta ve liseyi ise Buca Lisesi’nde okudu. Mühendis olacakken arkadaşının doldurduğu tercih formu yüzünden hiçbir fikrinin olmadığı Basın yayın Yüksekokuluna gitmek zorunda kaldığı için çok üzüldü. Çünkü yazı ile hiçbir ilişkisi yoktu. Okul İstanbul’daydı. İzmir’de kalıp hem futbol oynayacak hem de mühendislik okuyacakken yolu Marmara Üniversitesi’ne düştü.

Hayallerle gerçek başkaydı. Hayatın, daha doğrusu kaderin götürdüğü yere gitmekten başka çare yoktu. Yazı ile hayatının kesişeceğini hiç düşünmüyordu. Lise 1’de Edebiyat öğretmenin verdiği kompozisyonu kendisi yazdığı halde inandıramamış üstüne azar işitmişti. Lise sıralarında kalan yazı ile soğukluğun daha sonra hayat tarzı olarak geri döneceğini bilmiyordu.

Üniversiteyi 4 yılda bitirdi. Okul bitmeden Sabah Gazetesinde gece çalışmaya başladı. Gece işe gidip, sabahlan okula koşuyordu. 2 saat uykuyla sınavları verdiği zamanlar oluyordu. 5 Nisanda iş başı yaptı. Ay sonunda yani 25 günlük çalışma karşılığında beklediğinden fazlasını aldı. Temposunu beğenen müdürü 25 günde zam yapmayı uygun görmüştü.

Bu jestle meslekten kopamayacağını anladı. Ürettikçe, başarılı oldukça “dik” duracağını gördü. Ama hayatın ne getireceğini kimse bilmiyordu, işe başlamanın sevincini yaşayamadan önce babasını ardında da annesini kaybetti... Derken karşısına Almanya’da büyümüş ve kendisi gibi İstanbul’a eğitim için gelmiş olan Zehra çıktı. Aşık olup evlendiler. İki yıl sonra Efe Ömer adını verdikleri bir çocukları oldu. Aradan kısa bir süre geçtikten sonra Kayra Nisa isimli bir de kızları oldu. Genel Yayın Yönetmenliği'ne getirildiği Takvim Gazetesi'nde yazı yazan Ergün Diler, aynı zamanda ATV Haber için çeşitli programlar yapmaktadır...

Ergün Diler

Bazı Yazıları