Paranız iade edilecek! Ziraat Bankası ve Halkbank’tan 500 TL’nizi çekebilirsiniz

500 TL iade yapılacak. Vatandaşlar Ziraat Bankası ve Halkbank’tan para iadelerini alacak. 500 TL hesabınıza yatacak. İşte 500 TL iade için ayrıntılar...

Paranız iade edilecek! Ziraat Bankası ve Halkbank’tan 500 TL’nizi çekebilirsiniz

74 ilde Bakan Murat Kurum’un yaptığı açıklamaya göre vatandaşlara 500 TL para iadesi gerçekleşecek. Halkbank ve Ziraat Bankası’ndan yapılacak olan ödemeler için başvurada bulunanlar alabilecek.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un yaptığı açıklamaya göre 74 ilde Ziraat Bankası ve Halkbank’tan vatandaşlara 500 TL iade yapılma süreci başladı.

Artan kiralar ve zamlar nedeniyle dar gelirli vatandaş özellikle barınma konusunda çok büyük problemler yaşamaya başladı. Alt gelir grubu için artık ev almak tamamen hayal olmaya başladı. Devlet konuyla ilgili olarak Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ’nin 81 ilde gelir seviyesi düşük vatandaşlar için 250 bin sosyal konut projesi başvurusu sürecine geçmişti.

Vatandaşlar 500 TL iade alacak

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ ile alakalı yapılan duyuruda başvurular Eylül ayında başlamıştı. 250 bin sosyal konut projesi kapsamında vatandaşlara kura ile ev almakta destek sağlanacaktı. 74 ilde Kasım ayında başlayan kura çekimleri ise başvuru yapan kişiler için tamamlandı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ise sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiği açıklamada 74 ilin kurasının tamamlandığıyla beraber şunları söyledi:

“Projemiz ilk günden bu zamana kadar 89 günde 74 ilin kurası bitti. 195 bin 255 evin sahipleri belli oldu. Şimdi İzmir’de yarından başlayarak 8 gün 12 bin 400 konutun kurasını çekeceğiz.”

TOKİ başvurusu parası iadesi nasıl alınır?

Ziraat Bankası ve Halkbank’a ödeme yaparak TOKİ’ye başvuran kişiler para iadesini kimlik bilgisi ile başvuru yapıp şubelerden alabilecek. Halkbank’tan TOKİ başvuru ücreti yatıran kişiler ise Halkbank internet adresinden başvuruda bulunabilirler.

Halkbank internet adresinden TOKİ için başvuruda bulunan kişiler IBAN numarasına para iadelerinin talebinde bulunabilirler.

TOKİ başvuru ücreti ne zaman yapılacak?

Kura neticesinde hak sahibi olamayan kişilerin çekiliş tarihinden sonra 5 gün içinde para iadesi gerçekleştirilecek. Ek olarak başvurularını iptal eden kişiler de başvuru bedelinin iadesini alabilecekler. Vatandaşlar TOKİ başvurusu para iadesini ATM’den çekebilecekler.

TOKİ ödemeleri nasıl olacak?

TOKİ sosyal konut projesinde 3+1 ve 2+1 daireler için ödemeler 240 ay vadeli olarak yapılabilecek. 2+1 608 bin TL olan daireler 60 bin TL peşinat ve aylık 2 bin 280 TL ödemelerle yapılırken 240 ay vade sağlanacak.

ÇOK OKUNAN HABERLER
Kredi çekecekler dikkat! TCMB az önce resmi duyuru yaptı, kısıtlama geldi Kredi çekecekler dikkat! TCMB az önce resmi duyuru yaptı, kısıtlama geldi
Emekliye 1800 TL zam masaya geldi! Cumhurbaşkanı son noktayı koyuyor Emekliye 1800 TL zam masaya geldi! Cumhurbaşkanı son noktayı koyuyor
4A, 4B, 4C emekliye seçim zammı son dakika! En düşük emekli maaşı 6500 TL oluyor, yüzde 38 zamlı maaşlar o tarihte yatacak 4A, 4B, 4C emekliye seçim zammı son dakika! En düşük emekli maaşı 6500 TL oluyor, yüzde 38 zamlı maaşlar o tarihte yatacak
Saat 00.00 olmadan yetişin! Motorine fena zam geliyor! İl il benzin, LPG, motorin fiyatları ne kadar? Saat 00.00 olmadan yetişin! Motorine fena zam geliyor! İl il benzin, LPG, motorin fiyatları ne kadar?
SSK, BAĞ-KUR, memur emeklisini mest edecek ödeme! 3 gün içinde 7500 TL karşılıksız ödeme yatıyor SSK, BAĞ-KUR, memur emeklisini mest edecek ödeme! 3 gün içinde 7500 TL karşılıksız ödeme yatıyor
18’den 70’e herkes alabilecek! 2.395 TL destek hesaplara akacak! 18’den 70’e herkes alabilecek! 2.395 TL destek hesaplara akacak!
SON HABERLER
Baharla beraber 2. el otomobil fiyatları çılgına döndü! Böyle artış görülmedi! Baharla beraber 2. el otomobil fiyatları çılgına döndü! Böyle artış görülmedi!
Emeklilere 10 bin TL ödeniyor! Emekliye güzel haber geldi Emeklilere 10 bin TL ödeniyor! Emekliye güzel haber geldi
6000, 7000, 8000 TL maaşı olan emekliye ikramiyenin hası geliyor! Tek işlemle hesaplara yatıyor! 6000, 7000, 8000 TL maaşı olan emekliye ikramiyenin hası geliyor! Tek işlemle hesaplara yatıyor!
PTT Hesaplarınızı Kontrol Etmeyi Unutmayın! Hesaplara Tam Tamına 1.250 TL Net Tutar Geçiyor PTT Hesaplarınızı Kontrol Etmeyi Unutmayın! Hesaplara Tam Tamına 1.250 TL Net Tutar Geçiyor
Emeklinin cebi Razaman Bayramı'nda şenlenecek! Bayram ikramiyesi 5 katına çıkıyor yeni rakam açıklandı Emeklinin cebi Razaman Bayramı'nda şenlenecek! Bayram ikramiyesi 5 katına çıkıyor yeni rakam açıklandı
EYT'li bayram havasına girdi bile! 3'lü ödeme müjdesi verildi, hepsi Nisan’da ceplere girecek EYT'li bayram havasına girdi bile! 3'lü ödeme müjdesi verildi, hepsi Nisan’da ceplere girecek
4A, 4B, 4C emekliye seçim zammı son dakika! En düşük emekli maaşı 6500 TL oluyor, yüzde 38 zamlı maaşlar o tarihte yatacak 4A, 4B, 4C emekliye seçim zammı son dakika! En düşük emekli maaşı 6500 TL oluyor, yüzde 38 zamlı maaşlar o tarihte yatacak
ONS altının yükselişi sekteye uğradı! 21 Mart 2023 güncel altın fiyatları ne kadar? ONS altının yükselişi sekteye uğradı! 21 Mart 2023 güncel altın fiyatları ne kadar?