Gazprom'a Birleşik Krallık'tan müjdeli haber: Mahkeme kararı iptal etti

Rus doğalgaz devi Gazprom’un, Ukrayna şirketiyle olan anlaşmazlığa bağlı olarak, bu ülkedeki mal varlıklarının dondurulması yönünde Haziran ayında verilen karar mahkeme tarafından iptal edildi.

Gazprom'a Birleşik Krallık'tan müjdeli haber: Mahkeme kararı iptal etti

 Birleşik Krallık'ta mahkeme, Rus doğalgaz devi Gazprom’un, Ukrayna şirketiyle olan anlaşmazlığa bağlı olarak, bu ülkedeki mal varlıklarının dondurulması yönünde Haziran ayında verilen kararı iptal etti.
Gazprom'dan yapılan açıklamaya göre, Rus şirketi dondurma kararının iptali için Birleşik Krallık mahkemesinde gelecek yıl yapılacak duruşma sonuna kadar Nord Stream AG hisselerini devretmeme sözünü verdi.
Daha önce de bir İsveç mahkemesi, önceki kararını iptal ederek Gazprom mal varlığını dondurma yetkisini vermişti. Merkezi Stockholm'de bulunan Uluslararası Tahkim Mahkemesi, Gazprom ve Naftogaz arasındaki davayı Ukraynalı şirket lehine sonuçlandırmıştı.
Gazprom'un Ukrayna'ya doğalgaz sevkiyatıyla ilgili yükümlülüklerini yerine getirmediğine hükmeden mahkeme, Gazprom'un Naftogaz'a 2.56 milyar dolar ödeme yapması yönünde karar vermişti.

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON HABERLER
Memduh Bayraktaroğlu'ndan Süleyman Soylu'ya alkış Memduh Bayraktaroğlu'ndan Süleyman Soylu'ya alkış
Bereketsiz büyüme Bereketsiz büyüme
Al kalemi eline ver notunu kendine Al kalemi eline ver notunu kendine
Ekonomi alanında da felsefesizlik bilimi engelledi Ekonomi alanında da felsefesizlik bilimi engelledi
Polis şiddeti Polis şiddeti
Trump şimdi o süreci yaşıyor… Trump şimdi o süreci yaşıyor…
Atalarımız “tuz kokmuş” sözünü işte bu durumlar için söylemiş Atalarımız “tuz kokmuş” sözünü işte bu durumlar için söylemiş
Ecdadın suskun ezanları Ecdadın suskun ezanları