Çifte rekor geldi! Piyasalar alev aldı, Dolar ve Euro rekor üstüne rekor kırıyor

Seçim sonrası hareketlenen piyasalarda bugün çifte rekor geldi Nokta dolar ve euro rekor üstüne Rekor Kırıyor. Haftanın ilk işlem gününde Dolar kuru 21 TL sınırını aşarak tarihi rekorunu kırarken Euro TL ise 23 TL'ye dayandı.

Çifte rekor geldi! Piyasalar alev aldı, Dolar ve Euro rekor üstüne rekor kırıyor

Seçim sonrası Türk lirasının değer kaybı devam ediyor. Yeni kabinin açıklanmasının ardından bugün ilk kez Piyasalar açıldı. Özellikle Mehmet Şimşek'in ekonomi bakanı olarak göreve getirilmesi ile beraber dolar ve euro kurunda düşüş bekleniyordu fakat öyle olmadı. Yıllardır frenlenen döviz kuru patlama noktasına geldi. Dolar tarihi rekorunu kırarak 21 TL'nin üstüne çıkarken Euro ise şu anda 23 TL'ye kadar dayandı. 5 Haziran Pazartesi dolar ve Euro kuru son dakika gelişmeleri haberimizde…

DOLAR KURU TARİHİ REKORUNU KIRDI

Dolar TL seçim sonrasında ilk kez 20 TL'nin üstüne çıkmıştı. Hafta sonu yeni kabinenin açıklanması ile birlikte yeni haftada dolardı düşüş bekleniyordu. Fakat bu sabah saatlerinde piyasaların açılması ile birlikte Dolar kuru rekor tazeledi. Dolar TL tarihinde ilk kez 21 TL sınırını açtı. Hatta dolar pazartesi gününe 21.15 TL seviyelerinde başlayarak yeni bir rekor kırdı.

EURO 23 TL SINIRINA DAYANDI

Dolar kuru tarihi rekorunu kırarken Euro'da boş durmadı. Haftanın ilk gününde piyasaların açılması ile birlikte Euro 22,99 TL'ye ulaşarak 23 TL sınırını geçmeye Çok yaklaştı. Dolar ve Euro'da peş peşe Rekorlar gelirken yeni bir müdahale olup olmayacağı ise merak konusu oldu.

ALTIN FİYATLARINDA DA YÜKSELİŞ SÜRÜYOR

Piyasalarda haftanın ilk işlem gününde gram altın fiyatlarında da Yükseliş devam ediyor. Gram altın güne 1320 TL seviyelerinde başladı.

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON HABERLER
Kötü genleri sustur iyi genleri coştur Kötü genleri sustur iyi genleri coştur
Siyasi istikrar Siyasi istikrar
Çılgın bir kız hastalıklı bir ruh ve şeytani bir tuzak... Çılgın bir kız hastalıklı bir ruh ve şeytani bir tuzak...
Bedri Rahmi’nin kayıp mozaiklerinin esrarı nasıl çözüldü? Bedri Rahmi’nin kayıp mozaiklerinin esrarı nasıl çözüldü?
67 yıl sonra bu kâbus gecesini neden yaşadık? 67 yıl sonra bu kâbus gecesini neden yaşadık?
Vahdettin Köşkü’nden Bakmak Vahdettin Köşkü’nden Bakmak
Şair Eşref saati! Şair Eşref saati!
Dolandırıcıların yeni yöntemi: Hesap kiralama Dolandırıcıların yeni yöntemi: Hesap kiralama