4A, 4B, 4C’li emeklilere kira yardımı yapılacak! 4 bin TL yatacak

SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı’ndan emekli olan vatandaşlara kira yardımı yatacak. Emeklilere kira yardımı 4 bin TL olacak.

4A, 4B, 4C’li emeklilere kira yardımı yapılacak! 4 bin TL yatacak

Emeklileri sevindiren bir haber. TBMM’de emekliler için kira yardım teklifi geldi. Teklif meclis gündeminde. İşte haberin ayrıntıları…

Milyonlarca kişiyi etkileyen kira sorunuyla ilgili bir kanun teklifi TBMM’de sunuldu. Buna göre, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’ne ek madde eklenmesi talep edildi. İşte Meclis gündemine gelen düzenlemenin detayları…

4 BİN LİRA

Ömer Fethi Gürer, CHP Niğde Milletvekili olarak yaptığı konuşmada, emekli ve memurlar için kira yardımı yapılmasını öngören kanun teklifini gündeme getirerek, ekonomik krizin kiracıları da etkilediğini, kiraların yüksek olduğunu ve kiracıların ev bulmakta ve kira ödemekte zorlandığını ifade etti. Gürer, ev sahibi olmayan emeklilere asgari ücretin üçte ikisi kadar kira yardımı yapılmasını, kamu kurumlarında çalışanlara ise aylık 4 bin lira kira yardımı yapılmasını talep ederek, kamu çalışanlarına her yıl Tüketici Fiyat Endeksi oranında ek zam yapılmasını istedi.

Gürer ayrıca, memurların kullandığı devlet lojmanlarının kira artışıyla birlikte çoğunun devre dışı kaldığını ve lojmanların yeniden ihtiyaç olduğunu söyledi. Ayrıca, konut fiyatlarının artmasıyla birlikte konut sahibi olmayanların sorunlarının arttığını ve memurların maaşlarının yetersiz kaldığını belirtti.

Gürer’in kanun tekliflerine göre, ev sahibi olmayan emeklilere asgari ücretin üçte ikisi kadar kira yardımı yapılması önerilirken, memurlara aylık 4 bin lira tutarında kira yardımı yapılması talep edilmektedir. Ayrıca, yabancı yatırımcıların konut alımı veya kiralama yapmasının kira fiyatlarını artırdığına dikkat çekilmiştir. Gürer, kamu kurumlarında çalışan vatandaşlara yapılacak kira yardımının bu kesimi rahatlatacağını belirtmiştir.

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON HABERLER
Denetimden kaçmak Denetimden kaçmak
Kömür İşletmeleri Yükselme Sınavı mahkemelik oldu Kömür İşletmeleri Yükselme Sınavı mahkemelik oldu
Özel, Emine Şenyaşar’ın görüşme talebini Erdoğan’a iletti Özel, Emine Şenyaşar’ın görüşme talebini Erdoğan’a iletti
Güçlükle yetiştirdiğimiz hekimlerimiz niçin yabancı diyarlara göç ediyorlar? Güçlükle yetiştirdiğimiz hekimlerimiz niçin yabancı diyarlara göç ediyorlar?
Provokasyona rağmen Rusya, Çin ve İran Provokasyona rağmen Rusya, Çin ve İran
İnsan olan utanır bunları yazmaya İnsan olan utanır bunları yazmaya
Savaş, müzakere ve barış Savaş, müzakere ve barış
Haydi sinemaya Haydi sinemaya