ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Yolcu sara nöbeti geçirince halk otobüsü şoförü güzergah değiştirdi

Erzincan'da Ergenekon ile Başbağlar mahalleleri arasında yolcu taşımacılığı yapan özel halk otobüsü şoförü 38 yaşındaki Adem Canbaba, aracındaki yolculardan birinin yere yığılması üzerine aracı dudurup ilk müdahaleyi yaptıktan sonra otobüsü doğrudan hastaneye götürdü.

Yolcu sara nöbeti geçirince halk otobüsü şoförü güzergah değiştirdi
11 Eylül 2018

ERZİNCAN'da 4 gün önce özel halk otobüsünde sara krizi geçiren yolcuya ilk müdahaleyi, otobüs şoförü Adem Canbaba yaptı, ardından da güzergahını değiştirip hastaneye götürdü.
Ergenekon ile Başbağlar mahalleleri arasında yolcu taşımacılığı yapan özel halk otobüsü şoförü Adem Canbaba'nın (38) aracındaki yolculardan biri, aniden fenalaşarak yere yığıldı. Yolcunun rahatsızlandığını fark eden Canbaba, otobüsü kenara çekerek ilk müdahaleyi yaptı, ardından da güzergahını değiştirip Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürerek sağlık görevlilerine teslim etti. Yolcunun rahatsızlanma anı ve ardından otobüste yaşanan panik güvenlik kamerasına yansıdı.
Olayın 7 Eylül günü olduğunu belirten Canbaba "Dönüp baktığımda yere düşmüştü. Daha önce tanıdığım bir yolcuydu, ortalama 8 senedir binen bir yolcu. Sara nöbeti geçirdiğini fark ettim. Yan yatırdım önce, etraftaki demirlere kendini çarpmaması için önlem aldım. Sakinleştikten sonra dilini kontrol ettim. Başına bir refakatçi bırakıp güzergahı terk edip hemen hastaneye götürdüm" diye konuştu.

Benzer Haberler